Dziś:  25 - 3 - 2019
A A A

Wyprawa:
CHINY ŚRODKOWE I POŁUDNIOWE - Harmonia Feng Shui

Wszystkie Wyprawy|Azja

Termin:

16.05~ 04.06.2019

 

Czas: 20 Dni
Cena: 3280 USD + koszt biletu lotniczego
Dopłata do jedynki 285 USD
Kod:
DA-310/02, 310/03
--------------------UWAGA!! TEXT WYPRAWY PONIZEJ TEJ LINII--------------------------------------

 

 

CHINY ŚRODKOWE I POLUDNIOWE - HARMONIA FENG SHUI

Wyruszymy na spotkanie z sekretami wielkich chińskich religii, zwiedzając świątynie i klasztory, uczestnicząc w ceremoniach, ćwiczeniach tai chi, zasięgając porady tybetańskiego lekarza i podziwiając kunszt mnichów z klasztoru Shaolin.

Dzień 1: WYLOT Z POLSKI

Spotkanie na lotnisku w Warszawie na dwie godziny przed planowanym odlotem. Odprawa i wylot do Chin.

Dzień 2: SZANGHAJ

Szanghaju wjedziemy na wieżę telewizyjną „Perła Orientu” lub inny wieżowiec w dzielnicy drapaczy chmur Pudong, żeby podziwiać panoramę miasta. To tu znajdują się jego architektoniczne symbole, takie jak Shanghai Word Financial Center (492 metry wysokości), czy Jin Mao Tower (421 metrów). Pod względem liczby wysokościowców Szanghaj jest trzecim po Nowym Jorku i Chicago miastem świata. Zajrzymy do Świątyni Nefrytowego Buddy i odwiedzimy Dzielnicę Chińską z jej stylową architekturą i pięknymi ogrodami Yuyuan. Następnie czeka nas wizyta w Fabryce Jedwabiu, gdzie poznamy proces produkcji tej szlachetnej tkaniny. Nie wykluczamy również udziału w  pokazie mody. Wieczorem – spacer główną ulicą handlową miasta – Nanjing Road, uznawaną za największą w Azji arterię handlową. Mieszczą się tu sklepy ponad 600 znanych światowych firm. Zwiedzanie zakończymy nad rzeką Huangpu na eleganckim bulwarze Bund.
Posiłki: obiadokolacja.

ATRAKCJE DODATKOWE
[+] Emocjonująca podróż najszybszą (jak dotąd) koleją świata - Maglev, osiągającą prędkość 430km/godz. (koszt: 15 USD).
[+] Nastrojowy wieczorny rejs po rzece Huangpu (koszt: 20 USD).

Dzień 3: SZANGHAJ – GUILIN

Dziś opuścimy szalony Szanghaj i wyruszymy do Guilin. Zwiedzimy Jaskinię Trzcinowego Fletu i będziemy podziwiać fascynującą panoramę miasta zeWzgórza Ujarzmiającego Fale. Wdrapiemy się też na Trąbę Słonia, a nastrojowy wieczór spędzimy nad jeziorami Fir i Banyan.
Posiłki: śniadanie, obiadokolacja.

ATRAKCJE DODATKOWE
[+] Udział w wieczornym widowisku światło i dźwięk (koszt: 35 USD).

Dzień 4: GUILIN – YANGSHUO

Popłyniemy w niezapomniany rejs po rzece Li, która meandruje pomiędzy licznymi ostańcami krasowymi. Każdy z nich ma swoją, często bardzo poetycką, nazwę i wyrasta na wysokość ponad 200 metrów z płaskiego terenu zajmowanego przez malownicze pola ryżowe. Wczesnym popołudniem zawitamy do miejscowości Yangshuo nazywanej „Mekką Podróżników”. Zasmakujemy ujmującego klimatu Uliczki Zachodniej z licznymi kawiarenkami, pubami i sklepikami usytuowanymi pośród wzgórz. Będziemy mieli sposobność oderwania się od rzeczywistości, jak również będziemy mogli skusić się na jedną z rewelacyjnych wycieczek do położonych w baśniowej scenerii wiosek. W tym wyjątkowym miejscu spędzimy dwie noce.
Posiłki: śniadanie, lunch (na statku), obiadokolacja.

Dzień 5: YANGSHUO

Ten dzień spędzimy w niepowtarzalnej atmosferze niewielkiego, turystycznego, miasteczka Yangshuo położonego pośród przepięknych krasowych wzgórz o nieprawdopodobnych kształtach, pełnego przytulnych knajpek, małych sklepików i pięknych krajobrazów. Dla chętnych wizyta w wiosce Yangdi i krótki rejs promem Ban Bian Du.
Posiłki: śniadanie, obiadokolacja.

ATRAKCJE DODATKOWE
[+] Wycieczka rikszami po malowniczych polach ryżowych do położonych w górach wiosek (koszt: 15 USD).
[+] Wyprawa do Groty Korony, baśniowej krainy stalagmitów z osiągającym głębokość 10 metrów podziemnym strumieniem. Ze względu na swą wyjątkową urodę, grota odwiedzana jest już od wielu setek lat, jednak dopiero ostatnio, dzięki sztucznemu oświetleniu, może zaprezentować cały bogaty przepych swojego wnętrza (koszt: 15 USD).

Dzień 6: YANGSHUO – LONGSHENG

Znowu ruszamy w drogę! Przenosimy się do krainy Longsheng - Tarasów Ryżowych Grzbietu Smoka. Powstały one jakieś 500 lat i rozciągają się na wysokości od 300 do 800 metrów nad poziomem morza. W zależności od pory roku, a nawet pory dnia, przybierają rozmaite barwy – w lecie są zielone, jesienią złote, zimą srebrzyste od szronu, a wiosną połyskują błękitem wody, w której odbijają się promienie słońca. Bez względu na porę – widok jest zachwycający. Po drodze odwiedzimy historyczną osadęDaxu. Na trasie naszej wędrówki, wśród malowniczych wzgórz poprzecinanych tarasami pól ryżowych, spotkamy przedstawicieli mniejszości etnicznych. Noc spędzimy w jednej z wiosek plemion górskich.
Posiłki: śniadanie, obiadokolacja.

Dzień 7: LONGSHENG – CHENGDU

Dziś zatrzymamy się na wyjątkowym punkcie widokowym, z którego będziemy podziwiać panoramę Tarasów Ryżowych Grzbietu Smoka, odwiedzimy górskie wioski, a następnie przeniesiemy się na noc do Chengdu.
Posiłki: śniadanie, obiadokolacja.

ATRAKCJE DODATKOWE
[+] Rafting górską rzeką (koszt: 40 USD).

Dzień 8: CHENGDU – HUANGLONG

Dwa kolejne dni spędzimy na terenie fascynujących rezerwatów przyrody w prowincji Syczuan: HuanglongJiuzhaigou. Udamy się w podróż krajobrazową trasą górskich kanionów i jezior. Labiryntem ścieżek i kładek wiodących przez pierwotny las deszczowy wybierzemy się na wędrówkę do świątyni i groty Żółtego Smoka, przez krainę migocących w słońcu wodospadów, jezior i strumyków. Czeka nas również dreszczyk emocji – podniebna podróż nad terenem rezerwatu. Nocleg w wiosce tybetańskiej.
Posiłki: śniadanie, obiadokolacja.

Dzień 9: HUANGLONG – JIUZHAIGOU – CHENGDU

O świcie wyruszymy na sesję zdjęciową przy wodospadzie Shuzheng i nad Jezioro Nosorożca i Tygrysa. Ścieżką przez las dojdziemy do uroczych jeziorek: Pandy, Bambusowej Strzały, Pięciu Kwiatów, Pawiej Rzeki i Perłowej Ławicy, ukrytych w malowniczych kanionach. Pełni niezapomnianych wrażeń, jakich dostarczy nam dzika przyroda, późnym wieczorem powrócimy do Chengdu na nocleg.
Posiłki: śniadanie, obiadokolacja.

Dzień 10: CHENGDU – LESHAN - EMEISHAN

Dziś pojedziemy do miasteczka Emei i dalej, do świętych gór buddyzmu - Emeishan. Po drodze zatrzymamy się w Leshan – miejscu wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Wykuta w skałach ścieżka powiedzie nas do największego na świecie posągu Buddy. Po przybyciu do podnóży Emeishan, pójdziemy do wodospadów ukrytych w bujnej tropikalnej roślinności oraz do jednej ze świątyń buddyjskich, mijając po drodze unikatowy, zabytkowy mostek.
Posiłki: śniadanie, obiadokolacja.

Dzień 11: EMEISHAN

Cały dzień spędzimy w Emeishan, wędrując po wyłaniających się z gajów bambusowych buddyjskich świątyniach, przepełnionych wonią kadzidełek i nastrojem medytacji. Nocleg w klasztorze tybetańskim.
Posiłki: śniadanie, obiadokolacja.

Dzień 12: EMEISHAN. Wyjazd do Kunming.

Po spektakularnym i niepowtarzalnym wschodzie słońca, który będziemy podziwiać ze wznoszącego się na wysokość ponad 3000 m n.p.m. Złotego Szczytu, przemierzymy kręte i strome górskie ścieżki i wstąpimy do zabytkowej turystycznej osady u stóp gór zaglądając do kawiarenki i sklepików pełnych atrakcyjnych pamiątek. Po południu zapakujemy się do nocnego pociągu sypialnego, który zawiezie nas do stolicy prowincji Yunan - Kunming.
Posiłki: śniadanie, obiadokolacja.

Dzień 13: KUNMING. Wyjazd do Dali.

Po przyjeździe do „Miasta Wiecznej Wiosny” - Kunming zwiedzimy dwie świątynie: Złotą i Bambusową. Wybierzemy się również do rezerwatu fascynujących formacji skalnych w Shilin. Odwiedzimy wioskę mniejszości etnicznej i zrobimy mnóstwo świetnych zdjęć przy Dadieshui, jednym z najbardziej okazałych wodospadów w Chinach. Wysoki na 90 metrów i szeroki na ponad 30, wywiera ogromne wrażenie. Wieczorem ruszamy nocnym pociągiem sypialnym do Dali.
Posiłki: śniadanie, obiadokolacja.

Dzień 14: DALI – LIJIANG

Spacerując po malowniczo położonym nad jeziorem Erhai i otoczonym górami mieście Dali, jednym z ulubionych miejsc spotkań globtroterów, poznamy Huguo Lu, doskonale zachowaną i bardzo ciekawą starówkę. Zobaczymy wysokie i smukłe Trzy Pagody, uznawane za jedną z wizytówek kraju, jak również niezwykłe Źródło Motyli, nad którym kiedyś wirowały w podniebnym tańcu dziesiątki tysięcy tych barwnych owadów. Przyjedziemy do Lijiang – uznawanego za najpiękniejsze miasto w Chinach, przesiąkniętego atmosferą dawnych czasów. Zostaniemy tutaj dwa dni, nocując w samym sercu historycznego Dayan Town.
Posiłki: śniadanie, obiadokolacja.

ATRAKCJE DODATKOWE
[+] Rejs po Jeziorze Erhai do wiosek Bai (koszt: 25 USD).

Dzień 15: LIJIANG

Dziś dzień wywczasów – odpoczywamy i relaksujemy się w miasteczku Lijiang i jego okolicach!  Pospacerujemy brukowanymi uliczkami Starego Miasta wpisanego na Listę UNESCO. Zobaczymy okazałą rezydencję lokalnego władcy Mufu i wstąpimy do Parku Nefrytowego Źródła. Przyglądniemy się z bliska kulturze ludu Naxi.
Posiłki: śniadanie, obiadokolacja.

Dzień 16: LIJIANG – WĄWÓZ SKACZĄCEGO TYGRYSA

Wyjedziemy w masyw Yulong (Śnieżnej Góry Nefrytowego Smoka) i rozpoczniemy przygodę w Wąwozie Skaczącego Tygrysa. Niezwykle mocnych wrażeń dostarczy nam wędrówka ścieżką biegnącą po dnie wąwozu w pobliżu koryta rzeki Jangcy, która w tym miejscu przetacza ogromne masy wody. Jest to zjawisko niezwykle spektakularne i jednocześnie groźne. Trudno powstrzymać gęsią skórkę obserwując potęgę żywiołu. Zgodnie z legendą w gardzieli wąwozu uciekający przed myśliwymi tygrys jednym susem przesadził wielką rzekę. Po dniu pełnym wrażeń dotrzemy do oryginalnego schroniska górskiego, prowadzonego przez sympatycznego Hindusa.
Posiłki: śniadanie, obiadokolacja.

Dzień 17: WĄWÓZ SKACZĄCEGO TYGRYSA – ZHONGDIAN

Z bazy turystycznej przy Wąwozie Skaczącego Tygrysa wyruszymy do zamieszkiwanego głównie przez Tybetańczyków miasta Zhongdian. Wieczorem czeka nas naprawdę niesamowity spacer po zabytkowym centrum miasta: wąskie uliczki, przejścia między starymi drewnianymi domami, place i dziedzińce o niepowtarzalnej atmosferze, a oprócz tego – radosny nastrój życzliwych mieszkańców, który z pewnością nam się udzieli.
Posiłki: śniadanie, obiadokolacja.

Dzień 18: ZHONGDIAN. Wyjazd do Kunming.

Dziś wyruszymy na wycieczkę tropami kultury tybetańskiej. Zwiedzimy klasztor buddyzmu tybetańskiego Songzanlin, będący repliką słynnego Pałacu Potala w Lhasie. Potem sesja zdjęciowa nad malowniczym jeziorem wysokogórskim Bitahaina poziomie ponad 3000 m n.p.m. i piękne rezerwaty z unikatową fauną i florą:ShuoduhaiNapahai. Wieczorem nocnym autokarem sypialnym wyruszymy do Kunming.
Posiłki: śniadanie, obiadokolacja.

ATRAKCJE DODATKOWE:
[+] Yila Prairie, przejażdżka konna w Rezerwacie Napahai nad jezioro wysokogórskie (koszt: 15 USD).

Dzień 19: KUNMING. Wylot do Polski.

Nasza podróż dobiega końca. Dziś po południu pojedziemy na lotnisko, skąd wylecimy do Polski. Ale zanim spakujemy bagaże i pożegnamy fascynujący Kraj Środka, odwiedzimy jeszcze przepiękny park krajobrazowy z jego setką jaskiń i unikalnymi widokami. Chiny uśmiechają się do nas na pożegnanie…          
Posiłki: śniadanie.

Dzień 20: LĄDOWANIE W WARSZAWIE

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZAWARTE W CENIE

- 14 noclegów w pokojach dwuosobowych w hotelach o podwyższonym standardzie turystycznym oraz w

wioskach etnicznych i/lub klasztorze, 2 noclegi w pociągu (wagon sypialny) i 1 nocleg w nocnym    autokarze sypialnym
- posiłki zgodnie z programem: 17 śniadań i 17 obiadokolacji
- 2 przeloty lokalne: Szanghaj~Guilin oraz Guilin~Chengdu
- przejazdy wynajętymi i kursowymi środkami transportu, w tym podróże nocnymi pociągami (w wagonie    sypialnym) oraz nocnym autokarem sypialnym (miejsca leżące)
- zwiedzanie zgodnie z programem
- opieka licencjonowanego polskiego pilota
- obsługa miejscowych przewodników w języku angielskim w wybranych miejscach
- wiza chińska (320 PLN) wraz z obsługą wizowania
- ubezpieczenie podróżne: koszty leczenia 30 000 EUR, następstwa nieszczęśliwych wypadków 4 000 EUR,

bagaż podróżny 400 EURNIE ZAWARTE W CENIE
- przelot z/do Polski
- pozostałe posiłki i napoje do posiłków
- opłaty wstępu do zwiedzanych miejsc turystycznych (około 245 USD)
- ewentualne opłaty za filmowanie i fotografowanie
- atrakcje fakultatywne
- napiwki dla miejscowej obsługi (około 55 USD)
- wydatki natury osobistej
- inne świadczenia nie wymienione powyżej


UWAGI O PRZELOTACH
Orientacyjny koszt przelotu na trasie Warszawa - Szanghaj i Kunming - Warszawa wraz z podatkami i opłatami lotniskowymi wynosi około 3 500 PLN.


INFORMACJE DODATKOWE
wiza: Chiny – TAK
obowiązkowe szczepienia: NIE

 

WARUNKI PŁATNOŚCI

Opłata rezerwacyjna: 930 USD - płatne po podpisaniu umowy.
Pozostała należność na 30 dni przed datą rozpoczęcia imprezy.
Przyjmujemy wpłaty na konto walutowe lub równowartość w PLN po kursie sprzedaży NBP z dnia wpłaty.
Jeśli jesteś zainteresowany tą wyprawą i chciałbyś zarezerwować miejsce w wybranym terminie, lub poprostu zadać pytanie odnośnie tej wyprawy skorzystaj z formularza "zapytaj o wyprawę".
Wszelkie niezbędne informacje, jak również formularz "Zgłoszenia Uczestnictwa" znajdziesz w dziale Przed Wyjazdem.