Dziś:  25 - 10 - 2021
A A A

Wyprawa:
INDIE. Rajasthan i Goa

Wszystkie Wyprawy|Azja

Termin: 20.10 - 05.11.2020
Czas: 17 Dni
Cena: 4 700 PLN
Koszty miejscowe: 700 USD
Kod: TW 07/03
--------------------UWAGA!! TEXT WYPRAWY PONIZEJ TEJ LINII--------------------------------------

Delhi - Jaisalmer - pustynia Thar - Jodhpur - Jaipur - Pushkar - Mumbai - Goa

Położony na północnym wschodzie Indii Rajasthan jest krainą półpustynną i pustynną. Wschodnią jego część zajmuje pustynia Thar z okalającymi ją górami Arawali, ku południu i wschodowi klimat nieco łagodnieje i robi się bardziej zielono. Mimo suchego klimatu, Rajasthan żyje głównie z rolnictwa. Uprawiane są tu bawełna, tytoń, trzcina cukrowa i pszenica. Zmagających się z suchym klimatem i piaszczystą glebą rolników wspomaga wybudowany w latach sześćdziesiątych ubiegłego stulecia Kanał Indiry Gandhi. Inną ważną gałęzią gospodarki jest turystyka, bo też i jest co w Rajasthanie zwiedzać! Rozpoczniemy od miasta Jaisalmer, którego główną, lecz nie jedyną, atrakcją jest ogromny fort, w którego murach życie miejskie toczy się od XII wieku. Zobaczymy tu również symboliczne grobowce władców, pałace bogatych kupców, barwne uliczki wypełnione orientalną wrzawą oraz świątynie wyznawców dżajnizmu. Kolejny fort odwiedzimy w mieście Jodhpur, a następny w stolicy stanu – Jaipurze, gdzie będziemy podziwiać Różowe Miasto, Pałac Wiatrów i okazały Pałac Maharadży. W miasteczku Pushkar, słynącym z wielbłądzich targów, zwiedzimy unikalną świątynię Brahmy, Boga-Stworzyciela. Obejrzymy malownicze ghaty nad świętym jeziorem Pushkar i pobuszujemy po miejscowych bazarach. Podróżując po Rajasthanie zasmakujemy pustyni i przejażdżki na wielbłądach. Po zwiedzeniu stolicy indyjskiego kina, Bombaju (obecnie Mumbaj) udamy się na zachodnie wybrzeże Indii do najsłynniejszego regionu turystycznego tego kraju – Goa. Tu również będziemy zwiedzać zabytki, głównie związane z indyjskim chrześcijaństwem, choć właściwym celem pobytu w tym miejscu jest zwykle plażowanie. Wtopienie się w zrelaksowany, wielonarodowy i barwny tłum turystów z całego świata, kąpiele słoneczne pod błękitnym niebem, wylegiwanie się w cieniu palm, kolorowe drinki i ciepłe morze – po to głównie przyjeżdża się na Goa. Nasza wyprawa łączy typowe walory turystyczne i krajoznawcze, jednocześnie zapewniając pełny relaks w egzotycznym i pięknym zakątku świata.


1         WYLOT Z WARSZAWY
Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie na 2 godziny przed planowanym  odlotem. Odprawa lotnicza i wylot do Delhi.

2         DELHI
Przylot do Delhi, odprawa paszportowo-wizowa, spotkanie z pilotem grupy panem Michałem Nowakiem, przejazd taksówkami do hotelu, zakwaterowanie, krótki wypoczynek. Zwiedzanie miasta m.in.: meczetu Jama Masjid, Paharganj, Bramy Indii, Pałacu Prezydenckiego.

3         DELHI – AGRA. Wyjazd do Pushkar.
Wcześnie rano wykwaterowanie z hotelu, przejście na dworzec kolejowy, przejazd pociagiem do Agry. Na miejscu zostawiamy bagaże w hotelu i ruszamy na zwiedzanie Agry: wizyta w najsłynniejszym mauzoleum świata - Taj Mahal i potężnym Czerwonym Forcie. W godzinach popołudniowych znów udajemy się na dworzec kolejowy i jedziemy pociągiem do Ajmeru, a następnie nocną taksówką do Pushkar. Po zakwaterowaniu w hotelu upragniony wypoczynek.

4         PUSHKAR
Po wegetariańskim śniadaniu zwiedzanie miasta: spacer po ghatach przy świętym jeziorze Pushkar, zwiedzanie tutejszych świątyń, w tym jednej z zaledwie kilku w Indiach świątyni Brahmy, a następnie czas wolny na penetrację uroczych zakątków miasteczka.

5         PUSHKAR
Dzień wolny na cieszenie się urokami Pushkaru. Miasto słynie z ciekawych bazarów oferujących między innymi doskonałej jakości wyrobów ze srebra, brokatów i jedwabiu oraz magicznego napoju lassi.

6         PUSHKAR - JAIPUR
Wcześnie rano opuszczamy Pushkar i jedziemy do Ajmeru, a następnie pociągiem do Jaipuru. Po zakwaterowaniu w hotelu zapraszamy na zwiedzanie Różowego Miasta, jak od koloru murów budynków nazwano centrum Jaipuru. Warte odwiedzenia są: Pałac Maharadży, obserwatorium astronomiczne i Hawa Mahal, czyli Pałac Wiatrów z pięknie rzeźbioną koronkową fasadą, wizytówka miasta.

7        JAIPUR. Wyjazd do Jaisalmeru.
Rano jedziemy do pobliskiego fortu Amber, a wieczorem wykwaterowanie z hotelu, przejazd na dworzec kolejowy i wyjazd pociągiem sypialnym do Jaisalmeru.

8        JAISALMER – PUSTYNIA THAR
Przyjazd do Jaisalmeru, zakwaterowanie w hotelu, a po krótkim wypoczynku zwiedzanie Fortu Jaisalmer, nieprzerwanie zamieszkałego od XII wieku. Za okazałymi bramami znajdziemy wąskie uliczki, kolorowe podwórka, piękne świątynie dżinijskie i pałac Rajmahal. Po południu jedziemy jeepami na pustynię Thar
i kwaterujemy się w namiotach. Przejażdżka po pustyni, a po sesji fotograficznej o zachodzie słońca czeka nas wieczorna zabawa przy dźwiękach regionalnej muzyki. (możliwość fakultatywnie wynajęcia wielbłąda na krótki przejazd – cena do ustalenia na miejscu).

9         PUSTYNIA THAR. Wyjazd do Jodhpuru.
Rano wracamy do Jaisalmeru, kwaterujemy się w hotelu i ruszamy na dalsze zwiedzanie miasta i okolicy. Wspaniałe rezydencje bogatych kupców (haveli) rzeźbione w drzewie i złoto-żółtym piaskowcu zachwycą nasze oczy i obiektywy aparatów fotograficznych. Za miastem warto zobaczyć skupisko chhatri – budowli upamiętniających kolejnych władców Jaisalmeru. Wieczorem wykwaterowanie z hotelu, przejazd na dworzec kolejowy i wyjazd pociągiem sypialnym do Jodhpuru.

10   JODHPUR
Rano przyjazd do Jodhpuru i zakwaterowanie w hotelu. Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Nad charakterystycznymi niebieskimi zabudowaniami Jodhpuru góruję potężny fort Mehrangarh, w którym zobaczymy doskonale zachowane pałace, dziedzińce, misternie rzeźbione wykusze okienne. Centralnym punktem starego miasta u podnóża fortu Mehrangarh jest wieża zegarowa, stojąca obok bazaru Sadar Market, na którym dziś handluje się przede wszystkim srebrem i wyrobami rękodzielniczymi. Po południu czas wolny.

11        JODHPUR. Wyjazd do Mumbaju.
W godzinach popołudniowych opuszczamy Jodhpur i jedziemy pociągiem sypialnym do Mumbaju.

12    MUMBAI. Wyjazd na Goa.
Przed południem przyjazd do Mumbaju, zakwaterowanie w hotelu, wypoczynek, zwiedzanie miasta: pralnia miejska, dworzec Wiktoria, dzielnica Colaba: Brama Indii, hotel Taj Mahal, czas wolny. Można wybrać się na seans filmowy prosto z Bollywood w jednym z tutejszych kin. Wieczorem wykwaterowanie z hotelu, przejazd taksówkami na dworzec kolejowy i wyjeżdżamy pociągiem sypialnym na Goa.

13    COLVA BEACH
Koło południa docieramy do Margaon, skąd jedziemy na jedną z goańskich plaż – Colva. Po zakwaterowaniu w hotelu czas wolny na plaży.

14/15    COLVA BEACH

Wypoczynek na plaży. Proponujemy półdniową wycieczkę do Starego Goa i zwiedzanie bazyliki Serca Jezusa, gdzie znajduje się zabalsamowane ciało św. Xawerego, katedry, kościoła św. Franciszka z Asyżu.

16    COLVA BEACH. Wylot do Polski.

Plażowanie, po południu wykwaterowanie z hotelu, przejazd na lotnisko Dabolin i przelot do Delhi, a następnie wylot do Polski.

17         LĄDOWANIE W WARSZAWIE--------------- zapraszamy na wspólną wyprawę ---------------


ZAGWARANTOWANE ŚWIADCZENIA:
Przelot  na trasie Warszawa – Delhi oraz Mumbai - Warszawa wraz z podatkami i opłatami lotniskowymi
Przelot lokalny na trasie Goa - Mumbai
Noclegi w pokojach dwuosobowych z łazienką w hotelach klasy turystycznej
Przejazdy lokalnymi środkami transportu
Opieka licencjonowanego polskiego pilota
Wiza indyjska (230 PLN) i obsługa wizowania
Ubezpieczenie turystyczne: koszty leczenia 30 000 EUR, następstwa nieszczęśliwych wypadków 4 000 EUR, bagaż podróżny 400 EUR

KOSZTY DODATKOWE:
Wyżywienie (około 13 USD dziennie), bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (około 40 USD), wycieczki fakultatywne, wydatki natury osobistej
DOPŁATA DO POKOJU JEDNOOSOBOWEGO 80 USD

warunki płatności:
I rata: 1500 PLN płatna przy zapisie po potwierdzeniu rezerwacji
II rata: 1500 PLN do 7 dni po otrzymaniu informacji o potwierdzeniu grupy III rata: pozostała należność złotówkowa do 4 tygodni przed wylotem
wymagana kwota USD
(koszty miejscowe) płatna pilotowi po przylocie

dodatkowe wymagania
Wiza:
TAK. W Ambasadzie Indii w Warszawie. Paszport powinien być ważny rok od daty złożenia wniosku. Procedury wizowe trwają minimum 10 dni.
Obowiązkowe szczepienia:
NIE

Na minimum 30 dni przed wyjazdem otrzymasz mailem informacje niezbędne do przygotowania się do imprezy.

Jeśli jesteś zainteresowany tą wyprawą i chciałbyś zarezerwować miejsce w wybranym terminie, lub poprostu zadać pytanie odnośnie tej wyprawy skorzystaj z formularza "zapytaj o wyprawę".
Wszelkie niezbędne informacje, jak również formularz "Zgłoszenia Uczestnictwa" znajdziesz w dziale Przed Wyjazdem.