Dziś:  25 - 10 - 2021
A A A

Wyprawa:
ŚLADAMI BUDDY. Indie, Nepal

Wszystkie Wyprawy|Azja

Termin: 30.09 - 16.10.2020
Czas: 17 Dni
Cena: 4 700 PLN
Koszty miejscowe: 600 USD
Kod: TW 08/02
--------------------UWAGA!! TEXT WYPRAWY PONIZEJ TEJ LINII--------------------------------------

Delhi – BODH GAYA – Varanasi – SARNATH - LUMBINI – KUSHINAGAR – RAJGIRI – NALANDA - Pokhara (Mustang) – Kathmandu


Ponad dwa i pół tysiąca lat temu, wczesnym rankiem, na obrzeżach niewielkiej miejscowości Gaya pewien książę z rodu Śakjów, który porzucił marność doczesności, ujrzał długo poszukiwaną Prawdę i tym samym dał początek jednej z najpotężniejszych światowych religii – buddyzmowi. Prawda Buddy, niesiona przez mędrców i joginów, rozprzestrzeniła się na wiele krajów Azji, w każdym z nich przyjmując odmienną formę i liturgię, a jednak pozostając Szlachetną Dharmą (nauką) opartą na czterech Szlachetnych Prawdach, których nauczał Budda Z czasem buddyzm stał się w Indiach religią niemal marginalną, rozkwitał natomiast w takich krajach jak Japonia, Tybet, Mongolia, Korea czy Chiny. W latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia rozpoczęła się pokojowa ekspansja buddyzmu, we wszystkich jego odmianach, do USA i krajów Europy. Dziś wszyscy znamy i podziwiamy Dalajlamę, a wielu z nas zaczęło praktykować medytację buddyjską według reguł tybetańskich, japońskich lub koreańskich.    Wędrując po miejscach związanych z życiem i nauczaniem Buddy zapoznamy się również z bogactwem kulturowym i spuścizną historyczną hinduizmu, odpoczniemy w malowniczej Dolinie Pokhary, posmakujemy himalajskiej przygody i spotkamy się z żywą tradycją tybetańską, świecką i klasztorną.    Zapraszamy na wyprawę, która dla jednych z nas będzie swego rodzaju pielgrzymką, dla innych zaś wspaniałą, niezapomnianą przygodą.

1   WYLOT DO INDII

Spotkanie z grupą na lotnisku Okęcie w Warszawie na 2 godziny przed planowym odlotem. Wylot do Delhi.

2   DELHI

Przylot do Delhi. Po odprawie paszportowej i celnej jedziemy taksówkami do hotelu w dzielnicy Paharganj i kwaterujemy się w pokojach. Po krótkim wypoczynku zwiedzanie miasta: meczet Jama Masjid w Starym Delhi, sikhijska gurdwara, zabudowania Nowego Delhi – Pałac Prezydenta i Brama Indii. Nocleg w hotelu.

3   DELHI. Wyjazd do Bodh Gaya

W godzinach południowych wykwaterowanie z hotelu, przejście na stację kolejową New Delhi i wyjazd pociągiem sypialnym drugiej klasy do Gaya.

4   BODH GAYA

Rano przyjazd do Gaya, przejazd jeepami do pobliskiego Bodh Gaya i zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie Bodh Gaya (miejsce oświecenia Buddy): świątynia Mahabodhi, świątynie buddyjskie (tajska, birmańska, bhutańska, japońska) drzewo Bodhi, posąg Buddy, bazar tybetański, czas wolny. Nocleg w hotelu.

5   BODH GAY

Wycieczka do Rajgiri gdzie na wzgórzu Gridhkuta medytował Budda i gdzie otrzymał w prezencie od króla Bimbisary bambusowy ogród, a następnie jedziemy do pobliskiej Nalandy, w której znajdują się pozostałości jednego z najstarszych uniwersytetów świata. Wśród ruin znajdziemy buddyjskie stupy, klasztory, cele mnichów i studentów otaczające centralny dziedziniec. W drodze powrotnej udamy się do jaskini Mahakali (miejsce medytacji Buddy), medytacje pod drzewem Bodhi, czas wolny. Nocleg w hotelu.

6   BODH GAYA - VARANASI

Czas wolny, koło południa wykwaterowanie z hotelu, przejazd jeepami do Gaya, gdzie wsiadamy do pociągu jadącego do Mughalsarai koło Varanasi. Na miejscu przejazd taksówkami do Varanasi i zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w hotelu.

7   VARANASI. Wyjazd pociągiem do Gorakhpuru

Wcześnie rano rejs łodzią po Gangesie, a następnie wycieczka do Sarnath (miejsca, w którym Budda wygłosił swoje pierwsze nauki) i zwiedzanie: drzewo Bodhi, liczne świątynie buddyjskie, mini zoo, muzeum archeologiczne. Po południu powrót do Varanasi i zwiedzanie świętego miasta hinduizmu: spacer po ghatach nad brzegiem Gangesu (w tym kremacyjny ghat Manikarnika), świątynia nepalska, czas wolny. Wieczorem wykwaterowanie z hotelu, przejazd taksówkami na dworzec kolejowy w Varanasi i wyjazd nocnym pociągiem do Gorakhpuru.

8   GORAKHPUR - LUMBINI – CHITWAN PARK (Nepal)

Rano wysiadamy z pociągu w Gorakhpurze i przesiadamy się na jeepy, które nas zawiozą do Sonauli na granicy z Nepalem. Po dopełnieniu formalności wizowych przejazd jeepem do Lumbini – miejsce narodzin Buddy, nastepnie przejazd do Chitwan Park i zakwaterowanie w bungalowach. Zwiedzanie Chitwan Park – wioski Tarów, spacer wzdłuż rzeki Rapati, wspaniały zachód słońca. Nocleg w bungalowach.

9    CHITWAN PARK

Rano rejs canu po rzece Rapati, podziwianie wspaniałej roślinności, wielu gatunków ptactwa, krokodyli, wielorakiej zwierzyny, odwiedzenie szkoły małych słoni, popołudniu safari na słoniach do dżungli w poszukiwaniu największej atrakcji parku – azjatyckich nosorożców, po paru godziach powrót do ośrodka, wspólna impreza. Nocleg w bungaowach.

( koszt pobytu wraz z całym pakietem zwiedzania kosztuje od 1 osoby 80usd )

10   POKHARA

Rano wykwaterowanie z bungalowów, przejazd autobusem turystycznym do Pokhary. W godzinach popołudniowych spacer wzdłuż brzegów jeziora Phewa dla chętnych rejs  łódkę po jeziorze. Miłośnicy górskich wspinaczek mogą znacznie wzbogacić swoją wiedzę na temat zdobywania najwyższych szczytów Ziemi w tutejszym Muzeum Himalaizmu.

11-12-13    POKHARA

Możliwość zorganizowania wycieczek fakultatywnych: dwudniowy treking – 120USD od osoby lub dwudniowa wyprawa do Mustangu z dwoma przelotami Pokhara – Jomsom – Pokhara, zwiedzanie świątyń buddyjskich i newarskich w Muktinat i Katbeni – 400USD od osoby (wyprawa uzależniona jest od warunków atmosferycznych)

14    POKHARA – KATHMANDU

Rano przejazd do Kathmandu. W godzinach popołudniowych zakwaterowanie w hotelu, spacer po turystycznej dzielnicy Thamel. Nocleg.

15    KATHMANDU

Całodzienne zwiedzanie stolicy Nepalu i sąsiednich miast leżących w Kotlinie Kathmandu: centrum starego miasta Durbar Square otoczony świątyniami o pagodowych dachach, górująca nad doliną świątynia Swayambhunath – symbol miasta, wycieczka do Patanu – królewskiego miasta w Dolinie Kathmandu, gdzie wśród wielu zabytków znajduje się Złota Świątynia, zwiedzanie Bodhnath – tybetańskiej osady skupionej wokół największej stupy w Nepalu.

Wycieczka fakultatywna: lot nad Himalajami – 190 USD od osoby.

16   KATHMANDU – DELHI. Wylot do Polski.

Popołudniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot do Delhi a następnie wylot do Polski.

17   LĄDOWANIE W  WARSZAWI


Ze względu na dostępność miejsc w samolotach, zastrzegamy sobie prawo do przesunięcia terminu wyjazdu o 2-3 dni. W zależności od zarezerwowania konkretnych przelotów, program pierwszego i ostatniego dnia pobytu na miejscu może ulec drobnym modyfikacjom.

--------------- zapraszamy na wspólną wyprawę ---------------

ZAGWARANTOWANE ŚWIADCZENIA:

Przelot na trasie Warszawa – Delhi – Warszawa wraz z podatkami i opłatami lotniskowymi

Przelot lokalny Kathmandu - Delhi

Noclegi w pokojach dwuosobowych i trzyosobowych z łazienką w hotelach klasy turystycznej

Przejazdy lokalnymi środkami transportu

Opieka licencjonowanego polskiego pilota

Wiza indyjska i obsługa wizowania

Wiza nepalska

Ubezpieczenie turystyczne: koszty leczenia 30 000 EUR, następstwa nieszczęśliwych wypadków 4 000 EUR, bagaż podróżny 400 EUR

KOSZTY DODATKOWE:

Wyżywienie (około 15 USD dziennie)

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (około 20 USD)

Wycieczki fakultatywne

Wydatki osobiste

Warunki płatności

I rata: 1500 PLN przy dokonaniu zapisu na wyprawę

II rata: 3200 PLN od 7dni po otrzymaniu informacji o potwierdzeniu grupy

wymagana kwota  600USD (koszty miejscowe) płatna pilotowi po przylocie

Jeśli jesteś zainteresowany tą wyprawą i chciałbyś zarezerwować miejsce w wybranym terminie, lub poprostu zadać pytanie odnośnie tej wyprawy skorzystaj z formularza "zapytaj o wyprawę".
Wszelkie niezbędne informacje, jak również formularz "Zgłoszenia Uczestnictwa" znajdziesz w dziale Przed Wyjazdem.