Dziś:  10 - 12 - 2018
A A A

Wyprawa:
NEPAL, TYBET z trekingiem wokół góry KAILASH

Wszystkie Wyprawy|Azja|Góry trekking i wspinaczka

Termin:
24.07 - 14.08.2019
Czas: 22 Dni
Cena: 6 800 PLN + 1000 USD
Koszty miejscowe: 2000 USD
Kod:
TW 09/02
--------------------UWAGA!! TEXT WYPRAWY PONIZEJ TEJ LINII--------------------------------------

Kathmandu – Lhasa – Gyantse – Shigatse – Lhatse – Saga – Paryang – Tarchen – Gumpa Deraphuk – przełęcz Dolma La – Zuthul Phuk – jezioro Mansarovar – baza pod Everestem – Tingri – Kathmandu – Pokhara – Kathmandu

Zapraszamy na wyprawę do królestwa bogów, wielkich gór i świętych jezior, królestwa rozciągającego się na terenie przycupniętego u stóp Himalajów Nepalu i Tybetu, który rozpostarł się pomiędzy górskimi pasmami tworząc Dach Świata wspierany przez Himalaje, Pamir, Karakorum i Kunlun. Znajdziemy tu wszystkie ośmiotysięczniki – śmiertelnie niebezpieczne, niezwykle piękne, prowokujące do wspinaczki. Przy dobrej pogodzie będą na wyciągnięcie ręki. W Pokharze zobaczymy Maćchapućhare, uważaną za najpiękniejszą górę świata, Tybecie – magiczne jeziora, w których odbija się nieprawdopodobnie błękitne niebo, w parku Chitwan zasmakujemy dżungli. Zwiedzanie pałaców i klasztorów umożliwi nam poznanie miejscowej kultury, a udział w pudży to niepowtarzalne przeżycie – tradycyjna muzyka sakralna i śpiewane przez mnichów mantry sprawią, że zadrżą ściany i podłoga, a my damy się uwieść niezwykłej atmosferze.
Szczególną atrakcją, dla miłośników gór i dla poszukujących mistycznego ducha Azji, będzie wycieczka do świętej góry Kailash i pokrywający się z tradycyjną pielgrzymką religijną trekking.
Leżący w Transhimalajach sześciotysięcznik (6714 m. n.p.m.) bywa utożsamiany z mityczną górą Meru – osią świata. Góra Śivy – Kailash – to miejsce pielgrzymek czterech religii: buddyzmu, hinduizmu, dżinizmu i bon. Szacunek dla bogów i niezwykłego piękna tego miejsca powstrzymuje śmiałków przed zdobyciem szczytu. Kailash pozostaje dziewicza, króluje nad okolicą okryta kopułą lśniącego śniegu i promieniuje odwieczną tajemnicą. Czekają nas zapierające dech w piersiach widoki, a po trudach wędrówki – odpoczynek nad świętym jeziorem Mansarowar, którego wody zmywają wszelkie grzechy i niegodziwości. Będziemy w miejscu, gdzie rodzą się wielkie azjatyckie rzeki (Indus, Brahmaputra, Satledź), miejscu wibrującym energią mantr, w mitycznym sercu Wszechświata. Proponowana wyprawa dostarczy nam jednak nie tylko wzniosłych przeżyć i pięknych widoków, każda chwila będzie po prostu wielką przygodą: małpki kradnące owoce, uliczni sprzedawcy soków, baśniowe kolory, niezwykłe zapachy i smaki, targowanie się z uśmiechniętymi, ale upartymi kupcami, hordy psów, jazda rikszą, przejażdżka na konikach tybetańskich, spokój wysokich gór i gwar orientalnych miast. Słowem – ani chwili nudy!

1    WYLOT Z WARSZAWY
Spotkanie z grupą na lotnisku Okęcie na 2 godziny przed planowym odlotem. Wylot do Delhi i dalej do Kathmandu.

2    KATHMANDU
Przylot do Kathmandu, odprawa wizowo-paszportowa, przejazd do centrum i zakwaterowanie w hotelu na Thamelu. Zwiedzanie turystycznej dzielnicy Thamel pełnej restauracji i sklepów z pamiątkami. Nocleg w hotelu.

3    KATHMANDU
Całodniowe zwiedzanie miasta. Górująca nad Doliną Kathmandu i będąca symbolem miasta świątynia Swayambhunath; Bodhnath – tybetańska osada skupiona wokół najwyższej stupy w Nepalu oraz Patan Durban Square – drugie z królewskich miast Doliny Kathmandu. Nocleg w hotelu.

4    KATHMANDU - LHASA
Wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko, przelot samolotem z Kathmandu do Lhasy. Na miejscu odprawa wizowo-paszportowa, spotkanie z  tybetańskim opiekunem  i przejazd jeepem z lotniska Gonkar do Lhasy (około 90km). Zakwaterowanie w hotelu, zwiedzanie dzielnicy tybetańskiej, świątyni Dżokhang. Nocleg w hotelu.

5    LHASA
Całodzienne zwiedzanie Lhasy: klasztor Drepung, klasztor Sera, pałac letni Norbulinka i główny pałac dalajlamów - Potala. Nocleg w hotelu.

6  LHASA - GYANTSE - SHIGATSE
Przejazd do Gyantse (piękna trasa widokowa), na trasie przejazd koło jeziora Yamdrok Tso. Zwiedzanie świątyni i największej stupy w Tybecie „Polkhor” i przejazd do Shigatse, zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie Pałacu Taszilhunpo, bazaru tybetańskiego. Nocleg w hotelu.

7/8/9/10          SHIGATSE – LHATSE – SAGA – PARYANG - TARCHEN
4 dni w drodze do podnóża masywu świętej góry Kailash. Na trasie zapewnione coś dla ciała i coś dla ducha -  zakwaterowanie w turystycznych hotelikach, gdzie zatrzymują się osoby pielgrzymujące do świętej góry, a także niezapomniane, niepowtarzalne tybetańskie krajobrazy pośród bezkresu Himalajów. Odwiedzimy miejscowości Lhatse, Saga, Paryang. Każdego dnia czeka nas średnio około 8 godzin jazdy, będziemy przekraczać przełęcze położone na wysokości ponad 4500 metrów. Posiłki będziemy przygotowywać po drodze.

11           TARCHEN - GUMPA DERAPHUK  (rozpoczęcie trekkingu wokół świętej góry Kailash)
Rano ruszamy na trekking w stronę Kailash. Mamy do pokonania 53 kilometry. Tybetańczycy potrafią je przejść w jeden dzień, my potrzebujemy trzech. Dla turystów jest to wyzwanie o charakterze sportowym, dla buddystów jest to rodzaj pielgrzymki wokół świętego miejsca nazywanej po tybetańsku KORA. Po drodze zatrzymamy się w Tarboche.
Czas trekkingu – około 6 godzin, najwyższy punkt na trasie 4 730 m.  Posiłki na trasie, nocleg w namiotach.

12           GUMPA DERAPHUK -  DOLMA  LA PASS -  ZUTHUL PHUK
Drugi dzień w drodze.
Czas trekkingu – około 6 godzin, najwyższy punkt na trasie to przełęcz Dolma na wysokości 5630 m. Na wysokości 5608 m znajduje się jezioro Gauri Kund, miejsce kultu hinduistów. Posiłki na trasie, nocleg w namiotach na wysokości 4730 m.

13            ZUTHUL PHUK - TARCHEN - JEZIORO MANSAROVA - PARYANG
Trzeci dzień w drodze.
Przed nami najłatwiejszy odcinek pieszej trasy – 2-3 godziny w dół i znów jesteśmy w Tarchen. Wsiadamy do jeepów i jedziemy nad święte jezioro Mansarovar, gdzie można wreszcie wypocząć po trudach wędrówki na dużych wysokościach. Dzień zakończymy w miejscowości Paryang na wysokości 4280 m. Posiłki na trasie. Nocleg w hoteliku turystycznym.

14/15/16            PARYANG – SAGA - TINGRI
Przejazd do Rongbuk u podnóża Mt. Everestu. Po drodze nocleg w Saga. W Tingri zakwaterowanie e hoteliku.

17    TINGRI - KATHMANDU
Całodzienny przejazd do Kathmandu, po drodze odprawa wizowo-paszportowa na granicy, zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

18    KATHMANDU - POKHARA

Rano przejazd mikrobusem z Kathmandu do Pokhary. Zakwaterowanie w hotelu, spacer wzdłuż jeziora Phewa, czas wolny. Nocleg w hotelu.

19    POKHARA
Czas wolny.
Możliwość zorganizowania wycieczek fakultatywnych: wycieczka do Parku Narodowego Chitwan (cena 80 USD od osoby), rafting po górskiej rzece (cena 45 USD od osoby).

20    POKHARA - KATHMANDU
Rano przejazd autobusem turystycznym do Kathmandu. Zakwaterowanie w hotelu i spacer po Durbar Square w centrum starego miasta - plac królewski otoczony świątyniami o pagodowych dachach, czas wolny. Nocleg w hotelu.

21    KATHMANDU
Czas wolny na indywidualne zwiedzanie miasta bądź okolic lub zakupy. Po południu przejazd na lotnisko w Kathmandu i przelot do Delhi, a następnie dalej do Warszawy.

22    PRZYLOT DO WARSZAWY

W zależności od wyboru linii lotniczej, a co za tym idzie godzin przelotów, program pierwszego i ostatniego dnia pobytu na miejscu może ulec modyfikacjom

--------------- zapraszamy na wspólną wyprawę ---------------

ZAGWARANTOWANE ŚWIADCZENIA:
Przelot  na trasie Warszawa – Delhi – Kathmandu – Lhasa i Kathmandu - Warszawa
Noclegi w pokojach dwuosobowych z łazienką w hotelach klasy turystycznej
Przejazdy wynajętymi jeepami i mikrobusami po Nepalu i Tybecie
Wycieczki według ustalonego programu
Opłata za trekking wokół świętej góry Kailash ( transport, tragarze, jaki, jedzenie, noclegi w hotelikach
górskich i w namiotach)
Opieka miejscowego przewodnika tybetańskiego
Opieka licencjonowanego polskiego pilota
Wiza chińska i obsługa wizowania, pozwolenie na wjazd do Tybetu
Dwukrotna wiza nepalska
Ubezpieczenie turystyczne: koszty leczenia 30 000 EUR, następstwa nieszczęśliwych wypadków 4 000 EUR, bagaż podróżny 400 EUR

KOSZTY DODATKOWE
Wyżywienie (około 15 USD dziennie), bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (około 50 USD), wycieczki fakultatywne
DOPŁATA DO POKOJU JEDNOOSOBOWEGO 150 USD

warunki płatności:
I rata: 1000 PLN płatna przy zapisie po potwierdzeniu rezerwacji
II rata: 2500 PLN do 7 dni po otrzymaniu informacji o potwierdzeniu grupy
III rata: pozostała należność złotówkowa do 4 tygodni przed wylotem
wymagana kwota USD (koszty miejscowe) płatna pilotowi po przylocie

dodatkowe wymagania
Wiza:
Wszystkie formalności wizowe załatwiamy na miejscu. Nie trzeba dostarczać do biura paszportu.
Obowiązkowe szczepienia:
NIE

Na minimum 30 dni przed wyjazdem otrzymasz mailem informacje niezbędne do przygotowania się do imprezy.

Jeśli jesteś zainteresowany tą wyprawą i chciałbyś zarezerwować miejsce w wybranym terminie, lub poprostu zadać pytanie odnośnie tej wyprawy skorzystaj z formularza "zapytaj o wyprawę".
Wszelkie niezbędne informacje, jak również formularz "Zgłoszenia Uczestnictwa" znajdziesz w dziale Przed Wyjazdem.