Dziś:  1 - 3 - 2024
A A A

Wyprawa:
INDIE, SIKKIM, BHUTAN ( GOA , KAJURAHO ) 2024

Wszystkie Wyprawy|Azja

Termin:

 

30.10 - 22.11.2024

Czas: 24Dni
Cena: 11 800 PLN
Koszty miejscowe: 1200 USD
Kod:
TW 30/22/24
--------------------UWAGA!! TEXT WYPRAWY PONIZEJ TEJ LINII----------------------------------

„W poszukiwaniu Shangri La”

INDIE, SIKKIM, BHUTAN, GOA, KAJURAHO (24 dni)

Termin

Kod

Cena

Koszty miejscowe

Dopłata do jedynki

30.10 – 22.10.2024

TW 01/11/24

11800 PLN

1200 USD

390 USD

Delhi – Darjeeling – Rumtek – Thimpu – Punakha – Paro – Delhi – Goa – Kajuraho

WYLOT DO INDII

1 dzień (30.10): Wylot z Krakowie/ Warszawy. Spotkanie na 3 godziny przed planowym odlotem. Wylot do Delhi.

DELHI
2 dzie
ń (31.10): Przylot do Delhi. Po odprawie paszportowej jedziemy taksówkami do hotelu w dzielnicy Paharganj i kwaterujemy się w pokojach. Zwiedzanie Delhi: Łuk Triumfalny, Pałac Prezydencki, dzielnica Paharganj, czas wolny. Nocleg w hotelu.

DELHI - SILIGURI

3 dzień (01.11): W godzinach rannych wykwaterowanie z hotelu, przejazd taxi na dworzec kolejowy. Przejazd pociągiem sypialnym z Delhi do Siliguri. Nocny przejazd pociągiem.

SILIGURI - DARJEELING

4 dzień (02.11): Rano przyjazd do Siliguri, następnie przejazd jeepem do Darjeelingu, zakwaterowanie w hotelu. Spacer po mieście. Nocleg w hotelu.

DARJEELING
5/6/7 dzie
ń (03/04/05.11): Całodzienne zwiedzanie miasta: muzeum himalajskie, zoo (między innymi: czerwone pandy, jaki, niedźwiedź himalajski, tygrysy), tarasy herbaciane, przejażdżka kolejką wąskotorową – słynnym Toy Train do Groom, klasztory buddyjskie, wycieczka do Sonady - kompleksu klasztornego . Nocleg w hotelu.

DARGELLING - RUMTEK (SIKKIM) - JAIGAON

8 dzień (06.11): W godzinach rannych przejazd jeepami z Dargellingu do Rumteku, zwiedzanie klasztoru XVI Karmapy, uniwersytetu i Złotej Stupy, w której znajduje się serce XVI Karmapy. W godzinach popołudniowych  przejazd do Jaigaon, zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Nocleg w hotelu.

JAIGAON - THIMPU (Bhutan)
9 dzie
ń (07.11): Ranne spotkanie z przewodnikiem bhutańskim, przekazanie grupy, po przejściu formalności granicznych przejazd do stolicy Bhutanu – Thimpu. Zakwaterowanie w hotelu, po południu zwiedzanie Thimpu Dzong. Nocleg w hotelu.

THIMPU – PUNAKHA – PARO
10 dzie
ń (08.11): Zwiedzanie miasta i okolicy: krótki trekking do klasztoru Cheri. Przejazd przez malowniczą przełęcz Dochula (3140m), na której znajduje się 108 buddyjskich stup, do Punakha. Zwiedzanie najokazalszej warowni w kraju – Punakha Dzong, wycieczka do klasztoru Szalonego Mnicha - Chimi Lhakhang, przejazd do Paro. Zakwaterowanie w hotelu, spacer po mieście. Nocleg w hotelu.

PARO
11 dzie
ń (09.11): Rano wspinaczka do najbardziej znanego klasztoru w Bhutanie – Tigers Nest, zawieszonego na skalnym klifie 900 metrów nad ziemią. Po południu zwiedzanie Paro: Rimpung Dzong, Kichu Lhakhang, Ta Dzong-Museum. Nocleg w hotelu.

PARO - JAIGAON (Indie)
12 dzień (10.11): Rano wykwaterowanie z hotelu, Zwiedzanie Paro, przejazd do granicy z Indiami, odprawa wizowa, spotkanie z polskim pilotem i przejazd jeepem do Siliguri. Nocleg w hotelu w Jaigaon.

JAIGAON - SILIGURI

13 dzień (11.11) : Wcześnie rano wykwaterowanie z hotelu, przejazd jeepem na lotnisko do Siliguri. Przelot z Siliguri do Delhi. Przylot do Delhi, przejazd tai do hotelu. Czas wolny. Nocleg w hotelu.

DELHI

14 dzień (12.11): wycieczka do dzielnicy tybetańskiej w New Delhi. Nocleg w hotelu.

DELHI – GOA (KOLVA)

15 dzień (13.11): Rano wykwaterowanie w hotelu, przejazd taksówkami na lotnisko i przelot samolotem z Delhi na Goa. Przejazd taxi do resortu, zakwaterowanie w resorcie. Wypoczynek, plażowanie, czas wolny. Nocleg w resorcie SAMS w bungalowach.

GOA (KOLVA)

16/17 dzień (14/15/.11): Plażowanie, opalanie, zwiedzanie okolic ( Stare Goa, dzienny bazar ), czas wolny. Nocleg w bungalowach.

GOA (KOLVA) - DELHI

18 dzień (16.11): W godzinach popołudniowych wykwaterowanie z resortu, przejazd taxi na lotnisko, przelot samolotem z Goa do Delhi, przejazd taxi do hotelu. Nocleg w hotelu w Delhi.

DELHI - KAJURAHO

19 dzień (17.11): W godzinach wieczornych przejazd pociągiem sypialnym do Kajuraho.

KAJURAHO - DELHI

20/21/22 dzień ( 18/19/20.11): Całodzienne zwiedzanie: Kajuraho, świątynie zachodnie i wschodnie, kanion i park narodowy, stare miasto Kajuraho. Nocleg w hotelu. Przejazd pociągiem sypialnym do Delhi.

DELHI

23 dzień (21.11): Przyjazd pociągiem do Delhi. Ostatnie zakupy. Nocleg w hotelu.

DELHI - POLSKA

24 dzień (22.11): Wcześnie rano wykwaterowanie z hotelu, przejazd taxi na lotnisko i przelot z Delhi do Krakowa. Przylot do Krakowa/ Warszawy, zakończenie wyprawy.


Ze wzgl
ędu na dostępność miejsc w samolotach, zastrzegamy sobie prawo do przesunięcia terminu wyjazdu o 2-3 dni. W zależności od zarezerwowania konkretnych przelotów, program pierwszego i ostatniego dnia pobytu na miejscu może ulec drobnym modyfikacjom.

--------------- zapraszamy na wspólną wyprawę ---------------

ZAGWARANTOWANE ŚWIADCZENIA:

Przelot na trasie Warszawa – Delhi – Warszawa wraz z podatkami i opłatami lotniskowymi

Przelot lokalny na trasie Delhi – Goa – Delhi

Przelot loka;ny na trasie Siliguri - Delhi

Czterodniowy pobyt w Bhutanie z wyżywieniem ( sniadania, koilacja ), transportem i opłatami wstępu do zwiedzanych obiektów

Noclegi w pokojach dwuosobowych z łazienką w hotelach klasy turystycznej

Przejazdy lokalnymi środkami transportu

Zezwolenie na wjazd do Sikkimu

Wiza bhutańska i Sikkim

Wycieczki według ustalonego programu

Opieka licencjonowanego polskiego pilota

Opieka licencjonowanego bhutańskiego przewodnika

Wiza indyjska

Ubezpieczenie turystyczne: koszty leczenia 40 000 EUR, następstwa nieszczęśliwych wypadków 4 000 EUR, bagaż podróżny 400 EUR

KOSZTY DODATKOWE:

wyżywienie (około 15 USD dziennie), bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (około 20 USD), wydatki natury osobistej

warunki płatności:

I rata: 4500 PLN płatna przy zapisie po potwierdzeniu rezerwacji

II rata: 7300 PLN do 5 tygodni przed wylotem

wymagana kwota 1200 USD (koszty miejscowe) płatna pilotowi po przylocie do Delhi

dodatkowe wymagania

Wizy: Wiza indyjska w Ambasadzie Indii w Warszawie. Paszport powinien być ważny rok od daty złożenia wniosku. Procedury wizowe trwają minimum 10 dni. Wiza bhutańska: dokumenty składane drogą elektroniczną.

Proszę o wzięcie z sobą dodatkowo min, 2 zdjęć do wizy Sikkim

Obowiązkowe szczepienia: NIE

Na minimum 30 dni przed wyjazdem otrzymasz mailem informacje niezbędne do przygotowania imprez

 


 

Jeśli jesteś zainteresowany tą wyprawą i chciałbyś zarezerwować miejsce w wybranym terminie, lub poprostu zadać pytanie odnośnie tej wyprawy skorzystaj z formularza "zapytaj o wyprawę".
Wszelkie niezbędne informacje, jak również formularz "Zgłoszenia Uczestnictwa" znajdziesz w dziale Przed Wyjazdem.