Dziś:  25 - 3 - 2019
A A A

Wyprawa:
NOWA ZELANDIA. Perły kraju kiwi.

Wszystkie Wyprawy|Australia i Oceania

Termin:
22.11 - 09.12.2019
Czas: 18 Dni
Cena: 2990USD + koszt przelotu samolotem
Dopłata do jedynki: 410 USD
Kod:
DA-401/03
--------------------UWAGA!! TEXT WYPRAWY PONIZEJ TEJ LINII--------------------------------------


NOWA ZELANDIA - PERŁY KRAJU KIWI

Aucland - Waipoua - Zatoka Wysp - Coromandel - Rotorua - Park Narodowy Tongariro - Whanganui - Wellington - Queenstown - Te Anau - Milford sound - Fox glacier - Kaikoura - Christchurch

Nowa Zelandia, kraj kiwi, mocno kusi niesamowitymi krajobrazami i zaprasza do bliskiego kontaktu z naturą, jej wyjątkowym bogactwem rozmaitych endemicznych form życia. To właśnie tutaj wytyczono słynne "Great Walks", czyli szlaki turystyczne zaliczane do najbardziej atrakcyjnych na świecie. Szczególnie zachwycają występujące tu zjawiska  wulkaniczne, rezerwaty geotermalne, lasy deszczowe porośnięte bujną roślinnością i paprociami drzewiastymi, malownicze fiordy oraz jedyne w swoim rodzaju lodowce, które spływają z wysokich gór niemal prosto do morza.
Położenie na "końcu świata" i naturalna izolacja zapewniają dodatkowo duże poczucie bezpieczeństwa oraz komfort podróżowania do wielu urokliwych zakątków bez narażenia się na spotkanie z tłumem turystów. Specyficzną atmosferę w niektórych miejscach wprowadza także lekka drewniana zabudowa w stylu westernowym, a więc z okresu "Gorączki Złota" w II połowie XIX w, która dominuje zwłaszcza na Wyspie Południowej.
Zaproponowany program wyprawy do Nowej Zelandii zachęca nie tylko do aktywnego udziału w poznawaniu największych atrakcji turystycznych tego kraju, ale również przewiduje chwile na prawdziwe odprężenie i relaks w baśniowych miejscach, jakby nie z tego świata.

Dzień 1-2: WARSZAWA - przelot do Nowej Zelandii

Spotkanie na lotnisku w Warszawie na dwie godziny przed planowanym odlotem. Odprawa i wylot do Nowej Zelandii z przesiadkami w Europie i Azji.

Dzień 3: AUCKLAND

Po przylocie i krótkim odpoczynku udamy się na objazd miasta Auckland, największego portu jachtowego Pacyfiku. Z rajskiego wzgórza Eden, wznoszącego się na wysokość prawie 200 metrów i będącego kraterem wygasłego wulkanu, będziemy podziwiać rozległą panoramę miasta, licznych stożków wulkanicznych oraz oceanicznych wysepek.
Posiłki: obiadokolacja

ATRAKCJE DODATKOWE
[+] Wjazd na wieżę telewizyjną Sky Tower, która jest najwyższą konstrukcją na południowej półkuli (koszt: 30 USD).

Dzień 4: AUCKLAND – ZATOKA WYSP – WAIPOUA – AUCKLAND

Dzisiaj jedziemy na wycieczkę do wyjątkowo ciekawych miejsc poza miasto. Popływamy po Zatoce Wysp, odwiedzimy historyczne miejsce Waitangi i wstąpimy do endemicznego rezerwatu Waipoua Forest. Na nocleg powrócimy późnym wieczorem.
Posiłki: śniadanie, obiadokolacja

Dzień 5: AUCKLAND – COROMANDEL

Piękną trasą widokową pojedziemy na półwysep Coromandel. W Driving Creek wyruszymy na przejażdżkę kolejką wąskotorową trasą wiodącą przez endemiczny busz, wiadukty i tunele. Zatrzymamy się w punktach widokowych z rozległą panoramą dziewiczego wybrzeża Pacyfiku. Wąską ścieżką pójdziemy odnaleźć  unikatowe paprocie drzewiaste przywołujące na myśl epokę dinozaurów. Krajobrazowym szlakiem wiodącym wzdłuż wybrzeża powędrujemy w kierunku Cathedral Cove, fascynujących klifowych skał, mijając po drodze cudowne plaże i zatoczki. Odpoczniemy w romantycznym miejscu.
Posiłki: śniadanie, obiadokolacja

Dzień 6: COROMANDEL - ROTORUA

W drodze do Rotorua będziemy mogli wstąpić do miejsca znanego jako osada Hobbitów z filmu „Władca Pierścieni”. Po przyjeździe do miasta będącego wymarzonym celem podróży każdego turysty, zwiedzimy najciekawsze rezerwaty geotermalne, włącznie z Bramą Piekieł [Hell’s Gate]. Zobaczymy też wioskę Te Wairoa, zwaną „Pompejami Nowej Zelandii”.
Posiłki: śniadanie, obiadokolacja

ATRAKCJE DODATKOWE
[+] Matamata - wizyta w słynnej osadzie Hobbitów, gdzie powstawały sceny do filmu „Władca Pierścieni” (koszt: 50 USD).

Dzień 7: ROTORUA

Kontynuując wizytę w krainie wulkanów w okolicach miasta Rotorua, tryskających gejzerów i zjawisk geotermalnych, odwiedzimy malowniczy region Wai-O-Tapu
Posiłki: śniadanie, obiadokolacja

ATRAKCJE DODATKOWE
[+] Lot widokowy nad drzemiącym wulkanem Tarawera (koszt: 220 USD, 30 min).
[+] Waimangu - spacer i rejs po rezerwacie geotermalnych jezior oraz wygasłych wulkanów (koszt: 60 USD).
[+] Wizyta w tradycyjnej wiosce maoryskiej, kontakt z lokalnym folklorem i starymi tradycjami, występy, poczęstunek hangi (koszt: 80 USD).

Dzień 8: ROTORUA – TAUPO – TONGARIRO

Wybierzemy się do wulkanów w Parku Narodowym Tongariro. Po drodze zatrzymamy się przy Wodospadach Huka. Ogromne masy wody spadające z wysokości zaledwie 11 metrów wywierają ogromne wrażenie. W pobliżu znajduje się pierwsza na świecie elektrownia wykorzystująca do produkcji prądu… parę gejzerów.  Powędrujemy jednym z najsłynniejszych górskich szlaków turystycznych na świecie – Tongariro Crossing. Nocleg w miejscu z widokiem na góry.
Posiłki: śniadanie, obiadokolacja

Dzień 9: TONGARIRO – WHANGANUI – AUCKLAND

Po przygodach w księżycowej scenerii Mordoru przeniesiemy się do przypominającej epokę dinozaurów, tajemniczej krainy nad rzeką Whanganui. Z tych dziewiczych terenów wrócimy do cywilizacji.
Posiłki: śniadanie, obiadokolacja

Dzień 10: AUCKLAND – QUEENSTOWN

Dziś polecimy do Queenstown, turystycznej mekki Nowej Zelandii, będącej głównym celem podróży na Wyspie Południowej. Spędzimy tu kilka intensywnych, wspaniałych dni, zwiedzając okolice i robiąc mnóstwo świetnych zdjęć. Wybierzemy się m.in. nad wyjątkowo malownicze jeziora alpejskie - rozległe i fotogeniczne Te Anau oraz Manapouri, o głębokości dochodzącej do 500 m.
Posiłki: śniadanie, obiadokolacja

ATRAKCJE DODATKOWE:
[+] Rejs do Groty Świetlików (koszt: 75 USD)
[+] Milford Track - trzydniowy trekking jednym z najpiękniejszych górskich szlaków na świecie (3 dni, koszt: 100 USD)

Dzień 11-12: QUEENSTOWN

Kolejne dwa dni przeznaczymy na wypoczynek i poznawanie okolic Queenstown, jak również korzystanie z tutejszych licznych atrakcji.
Posiłki: śniadania (2), obiadokolacje (2)

ATRAKCJE DODATKOWE
[+] Milford Track - trzydniowy trekking jednym z najpiękniejszych górskich szlaków na świecie (3 dni, koszt: 100 USD)   
[+] Rafting rzeką Shotover znaną z filmu „Władca Pierścieni” jako "Wielka Rzeka Anduin" (koszt: 125 USD)

Dzień 13: QUEENSTOWN – MILFORD SOUND – QUEENSTOWN

Dziś zaplanowaliśmy wycieczkę do wyjątkowo malowniczej górskiej krainy Fiordland, połączoną z rejsem po zachwycającym fiordzie Mildford Sound - miejscu, gdzie wodospady wpadają do morza. W Alpach Południowych będziemy podziwiać kolejne piękne krajobrazy uwiecznione w filmie „Władca Pierścieni”.
Posiłki: śniadanie, obiadokolacja

Dzień 14: QUEENSTOWN – FOX GLACIER

W tym dniu pełnym przygód czeka nas wycieczka śladami poszukiwaczy złota doKanionu Szypra (Skipper’s Canyon). Podążymy malowniczą trasą alpejskich gór i jezior. Zatrzymamy się w punktach widokowych nad Jeziorami Wanaka i Hawea. Następnie dotrzemy do krainy fascynujących nowozelandzkich lodowców.
Posiłki: śniadanie, obiadokolacja

Dzień 15: FOX GLACIER

Poznamy osobliwe miejsce na świecie, gdzie potężne lodowce Lisa [Fox Glacier] i Franciszka Józefa [Franz Joseph Glacier] stykają się z endemicznym lasem deszczowym i zbliżają do morza na niewiarygodnie małą odległość. Wyruszymy  egzotycznym szlakiem wokół Jeziora Matheson z widokiem na olbrzymią ścianę gór. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy ich niesamowite zwierciadlane odbicie w tafli wody.
Posiłki: śniadanie, obiadokolacja

ATRAKCJE DODATKOWE
[+] Wyprawa na lodowiec Fox Glacier (koszt: 75 USD).
[+] Lot widokowy śmigłowcem nad największymi lodowcami Nowej Zelandii z lądowaniem na jednym z nich w wyższych partiach gór (koszt: 250 USD).

Dzień 16: FOX GLACIER – PUNAKAIKI – KAIKOURA

Będziemy podróżować jedną z fascynujących tras Wyspy Południowej. Po drodze wstąpimy do Wąwozu Bullera. Będziemy tu mogli przeprawić się przez najdłuższy wiszący most w Nowej Zelandiii oraz kluczyć labiryntem tajemniczych ścieżek w otoczeniu endemicznej roślinności. Zatrzymamy się również nad Morzem Tasmana  w pobliżu miejsca Punakaiki i powędrujemy labiryntem nadmorskich ścieżek pomiędzy dziwacznymi, intrygującymi tworami natury w postaci „skałek naleśnikowych”. Stosy poukładanych jeden na drugim skalnych, cienkich placków naleśnikowych to niecodzienna formacja wapienna, stworzona przez erozyjne działanie wysokich przypływów. Przejedziemy przez zabytkowe miasteczko wczesnych osadników -Hokitika. Po przekroczeniu gór udamy się na nocleg na wschodnie wybrzeże do miasta Kaikoura.
Posiłki: śniadanie, obiadokolacja

Dzień 17: KAIKOURA – CHRISTCHURCH. Wylot do Polski.

Niezapomniane chwile przeżyjemy podczas rejsu oceanicznego w okolicach miastaKaikoura. Potem pojedziemy do Christchurch, skąd, po krótkim objeździe miasta, skierujemy się na lotnisko i wylecimy do Polski.
Posiłki: śniadanie, obiadokolacja

ATRAKCJE DODATKOWE
[+] Wycieczka objazdowa po Półwyspie Banksa (koszt: 15 USD)
UWAGA: możliwość realizacji tej atrakcji uzależniona jest od godziny wylotu z Christchurch.

Dzień 18: LĄDOWANIE W WARSZAWIE

------------------------------------------------------------------------------------------

ZAWARTE W CENIE
- 14 noclegów w pokojach dwuosobowych w hotelach o podwyższonym standardzie turystycznym
- posiłki zgodnie z programem: 14 śniadań, 14 obiadokolacji
- przelot lokalny na trasie: Auckland – Queenstown
- przejazdy wynajętymi i kursowymi środkami transportu
- zwiedzanie zgodnie z programem
- opieka licencjonowanego polskiego pilota
- ubezpieczenie podróżne: koszty leczenia 30 000 EUR, następstwa nieszczęśliwych wypadków 4 000 EUR, bagaż podróżny 400 EUR


NIE ZAWARTE W CENIE
- przelot z/do Polski
- pozostałe posiłki i napoje do posiłków
- opłaty wstępu do zwiedzanych miejsc turystycznych (około  740 USD)
- ewentualne opłaty za filmowanie i fotografowanie
- płatne atrakcje dodatkowe
- napiwki dla miejscowej obsługi (około 10 USD)
- wydatki natury osobistej
- inne świadczenia nie wymienione powyżej


UWAGI O PRZELOTACH
Orientacyjny koszt przelotu na trasie Warszawa – Auckland oraz Christchurch – Warszawa wraz z podatkami i opłatami lotniskowymi wynosi około 6 000 PLN.


INFORMACJE DODATKOWE
wiza: NIE
obowiązkowe szczepienia: NIE


WARUNKI PŁATNOŚCI
Opłata rezerwacyjna: 900 USD - płatne po podpisaniu umowy.
Pozostała należność na 30 dni przed datą rozpoczęcia imprezy.
Przyjmujemy wpłaty na konto walutowe lub równowartość w PLN po kursie sprzedaży NBP z dnia wpłaty

 

 

Jeśli jesteś zainteresowany tą wyprawą i chciałbyś zarezerwować miejsce w wybranym terminie, lub poprostu zadać pytanie odnośnie tej wyprawy skorzystaj z formularza "zapytaj o wyprawę".
Wszelkie niezbędne informacje, jak również formularz "Zgłoszenia Uczestnictwa" znajdziesz w dziale Przed Wyjazdem.