Dziś:  26 - 2 - 2021
A A A

Wyprawa:
CHINY. Cesarskie skarby.

Wszystkie Wyprawy|Azja

Termin:
08.10 - 16.10.2020
Czas: 9 Dni
Cena: 5 300 PLN + 270 USD
Koszty miejscowe: 580 USD
Kod:
TW 41/01
--------------------UWAGA!! TEXT WYPRAWY PONIZEJ TEJ LINII--------------------------------------

Autor: Filip Wasiak

Pekin – XI’an – Shaolin - Shanghai

Chiny – „Państwo Środka” i kraj, w którym nowoczesność przeplata się z egzotyką. Wspaniałe budowle i inne arcydzieła tworzone w minionych wiekach na zlecenie dawnych władców świadczą o niezwykle burzliwym i barwnym życiu jego mieszkańców. Dorobek kulturowy jest niezmiernie ciekawy i poznać go można w wielu miejscach. Pogodnie nastawieni do życia Chińczycy zapraszają codziennie do udziału w tai-chi – tradycyjnych ćwiczeniach ruchowych zapewniających harmonię między ciałem i umysłem. Oryginalna kaligrafia ma charakter unikatowy, a degustacja słynnej herbatki chińskiej o właściwościach zdrowotnych w jednej ze słynnych herbaciarni pozostawia miłe wspomnienia. Odwiedzając manufakturę ceramiczną można poznać metody, które od lat służą wyrabianiu chińskiej porcelany, a w pracowni jedwabiu pokazany jest proces wytwarzania tego delikatnego i powabnego materiału, połączony często z pokazem mody. Niepowtarzalny nastrój panuje w Świętych Górach, gdzie wędrując turystycznym szlakiem pośród fascynujących krajobrazów, napotkać można tajemnicze świątynie i kapliczki zachęcające do zatrzymania się na chwilę zadumy lub medytacji. Weź udział w wyprawie, która prócz znanych miejsc często prowadzi nieutartymi ścieżkami, dając możliwość bliskiego kontaktu z tubylcami i ich egzotyczną codziennością, jak również z wyjątkowo urokliwymi zakątkami Azji, które wciąż pozostają dla nas tajemnicze.

1     WYLOT DO CHIN
Spotkanie uczestników z pilotem grupy na lotnisku Okęcie w Warszawie na 2 godziny przed wylotem. Odprawa biletowo-bagażowa. Wylot do Pekinu.

2-4     PEKIN. Wyjazd do Xi’an.
Zwiedzanie „Państwa Środka” rozpoczniemy w stolicy, gdzie czekają różne atrakcje. Spacer legendarnym traktem zapewniającym długie i szczęśliwe życie, jak również sesja zdjęciowa w urokliwym zakątku przypominającym Wenecję Orientu przysporzą pozytywnej energii. Plac Niebiańskiego Pokoju i Zakazane Miasto, w którym obowiązkowymi miejscami odwiedzin będą m.in. apartamenty Cesarzowej, komnaty konkubin oraz „Ogród Wiecznej Miłości” z pewnością zaspokoją ciekawość wiedzy o życiu, które ongiś toczyło się tutaj za niedostępnymi murami otoczonymi fosą. Kulturowa uliczka Liulichang, jak również okazała, cylindryczna Świątynia Niebios wraz z tajemniczą Galerią Szeptów i „Alejką Tradycyjnych Talentów” przybliżą nam różne obyczaje kultywowane od wieków przez potomków potężnego narodu Han. Znajdziemy również czas na chwilę zadumy w Świątyni Lamy, będącej głównym ośrodkiem buddyzmu tybetańskiego. Znajduje się tu m.in. potężny posąg Buddy wykonany z jednego kawałka drewna. W trakcie pobytu w Pekinie udamy się na wycieczkę w pobliskie góry na wędrówkę jednym z atrakcyjniejszych fragmentów słynnego Wielkiego Muru Chińskiego. W danym miejscu poprzez skomplikowany system fortyfikacji tworzy on pierścień obronny trudny do pokonania. Obowiązkowym punktem programu będzie również przejście zagadkową Aleją Duchów oraz wybranym traktem jednego z imponujących Grobowców Mingów. Najpiękniejszą panoramę stolicy podziwiać będziemy z  „Malowniczego Wzniesienia Pięciu Pagód” i oglądniemy cudowny „Świat Pereł” w którym wśród różnych atrakcji będzie można dowiedzieć się, jak rozpoznać jakość pereł hodowlanych morskich i słodkowodnych. Ciekawym doświadczeniem będzie wizyta w Instytucie Tradycyjnej Medycyny Tybetańskiej oraz kolacja połączona z ciekawymi tańcami Mniejszości Etnicznych lub występem artysty błyskawicznie zmieniającego oblicza. Czwartego dnia w godzinach wieczornych udamy się na dworzec kolejowy i dalej nocnym pociągiem do Xi’an.
OPCJE FAKULTATYWNE
– Pekin nocą- niepowtarzalny nastrój w trakcie rejsu zabytkową łodzią przy dźwiękach tradycyjnego instrumentu chińskiego oraz przechadzka wśród licznych kawiarenek i lokali z różnorodną muzyką; czas trwania – ok.2 godz., cena 20 USD/os.
- przejażdżka rikszami rowerowymi po dzielnicy starych hutongów, historycznych domostw stolicy oraz wizyta u rodziny chińskiej; czas trwania – ok.1,5 godz., cena - 30 USD/os.;
- zwiedzanie Chińskiego Etnicznego Parku Kultury ciekawymi przykładami architektury i tradycji mniejszości etnicznych zamieszkujących prowincje południowe Chin; czas trwania – 1,5 godz., cena – 15 USD/os.  
Konieczne wcześniejsze zgłoszenie i rezerwacja

5-6     XI’AN - LUOYANG
Drugim etapem poznawania wspaniałych zabytków świadczących o potędze i wielkości dawnych dynastii cesarskich w Chinach Północnych będzie Xi’an, jedno z najpotężniejszych miast świata w epoce Tang (VII w n.e.). To właśnie tutaj znajdziemy jedno z największych odkryć archeologicznych czasów nowożytnych – Terakotową Armię. Zwiedzanie tego niezwykle ważnego i fascynującego miejsca poprzedzi film przedstawiający wydarzenia jakie miały tu miejsce od III w p.n.e., czyli za panowania kontrowersyjnego władcy Qinshi Huangdi. Na chwilę relaksu będzie można liczyć podczas degustacji tradycyjnej herbatki chińskiej w oryginalnej herbaciarni. Ponadto w samym mieście Xi’an będziemy świadkami spektakularnego mega pokazu Tańczących Fontann, jak również pospacerujemy tajemniczymi zakątkami Dzielnicy Muzułmańskiej w okolicach Wielkiego Meczetu oraz reprezentacyjnych budowli: Wieży Dzwonu i Wieży Bębna, będących jednymi z symboli miasta. Wielkim przeżyciem będzie wycieczka w wyjątkowo malowniczy masyw górski Huashan, zaliczany do pięciu Świętych Gór Taoizmu. Jego fenomen polega nie tylko na niewątpliwie dużym znaczeniu religijnym, ale także na ogromnej popularności wśród osób poszukujących nieśmiertelności. Według tradycji gdzieś pośród skał ukryte są silne lekarstwa, których zażycie pozwala osiągnąć ten cel. Ponadto czekają tu nas liczne atrakcje, a wśród nich podróż górskim kanionem w specjalnym mikrobusie, wjazd nowoczesną kolejką linową na wysokość ponad 1600m n.p.m. oraz wędrówka „Szlakiem Trwałej Przyjaźni i Pozytywnej Energii” wiodącym przez małe świątynne budowle, zamieszkiwane ongiś przez mnichów-pustelników. Miejscom tym przypisywano dawniej magiczną moc spełniania dobrych życzeń. W szóstym dniu pod wieczór jedziemy na nocleg do Luoyang.
OPCJE FAKULTATYWNE
- Pokaz Dynastii Tang i Bankiet Pierożkowy – wyjątkowy, pełen gracji i wdzięku występ połączony z prawdziwie oryginalną „ucztą” rozmaitych, ręcznie robionych pierożków; czas trwania – ok.2 godz., cena 45 USD/os
- niekonwencjonalny chiński masaż stóp/ciała; czas trwania – 1 godz., cena - 25 USD/os
Konieczne wcześniejsze zgłoszenie i rezerwacja.

7    LUOYANG. Wyjazd do Suzhou.
Dziś jedziemy na wycieczkę do klasztoru Shaolin, wzniesionego w V w n.e. na stokach Świętych Gór Songshan. Całymi dniami mnisi poznają tu i ćwiczą mistyczne sztuki walki kung-fu, będące osobliwą formą buddyjskiej medytacji. W pobliskiej miejscowości powstały liczne szkoły, do których obecnie przybywa młodzież z całego świata aby zgłębiać tajniki tej nietypowej formy uduchowienia. Prócz zwiedzania klasztoru i kompleksu kamiennych budowli zwanego Lasem Stup, będzie możliwość wybrania się na wędrówkę górską ścieżką wykutą w skałach i przemierzaną często przez walecznych mnichów, jak również przejście przez wiszący most z zapierającymi dech widokami. Po południu transfer na dworzec kolejowy i przejazd nocnym pociągiem do miasta Suzhou.

8    SUZHOU – SZANGHAJ
Wczesnym rankiem po przyjeździe do Suzhou ruszamy na wycieczkę do jednego z zabytkowych miast na wodzie, określanych mianem „Wenecji Orientu”. Po przybyciu na miejsce będzie czas na śniadanie w nastrojowym miejscu, rejs łodziami wiosłowymi po wąskich kanałach, a także możliwość poczucia klimatu dawnych Chin w trakcie spaceru wąskimi uliczkami pośród historycznych chat. Następnie jedziemy do Szanghaju, gdzie nasz program przewiduje wjazd na wieżę Perła Orientu z widokiem na całe miasto wraz z okolicą, zwiedzanie Świątyni Nefrytowego Buddy z cennym posągiem, który dotarł tutaj aż z Birmy oraz wizytę w Dzielnicy Chińskiej z imponującą stylową architekturą i Ogrodami Yuyuan, doskonale zaprojektowanymi zgodnie z zasadami sztuki Feng Shui. Wieczorem pospacerujemy główną ulicą handlową miasta - Nanjing Road i eleganckim bulwarem Bund, usytuowanym nad rzeką Huangpu, który zdobi wiktoriańska architektura z przełomu XIX i XX wieku. Złożymy też wizytę w Fabryce Jedwabiu, gdzie zapoznamy się z procesem wytwarzania szlachetnych tkanin oraz weźmiemy udział w pokazie mody.
OPCJE FAKULTATYWNE
- Przejażdżka najszybszą (jak dotychczas) koleją świata osiągającą prędkość 430km/godz - czas trwania - ok.1,5 godz. Cena 20 USD/os.
- Wieczorny rejs po rzece Huangpu - czas trwania – 1 godz. Cena - 20 USD/os.
- Szanghaj nocą – wizyta na światowej uliczce kawiarni i pubów z muzyką na żywo - czas trwania – ok.2,5 godz. Cena – 10 USD/os.

9    SZANGHAJ – WARSZAWA
Wcześnie rano transfer na lotnisko w Szanghaju i przelot do Polski.

W zależności od wyboru linii lotniczej, a co za tym idzie godzin przelotów, program pierwszego i ostatniego dnia pobytu na miejscu może ulec modyfikacjom.


UWAGA: Istnieje możliwość połączenia z programem 24-dniowym obejmującym południową część kraju: CHINY. Egzotyka Orientu. (TW 42) w jeden 30-dniowy program. Cena połączonych programów jest niższa o 5 000 PLN od sumy kosztów TW 41 + TW 42.


--------------- zapraszamy na wspólną wyprawę ---------------

ZAGWARANTOWANE ŚWIADCZENIA:
Przelot  na trasie Warszawa – Pekin i Szanghaj - Warszawa wraz z podatkami i opłatami lotniskowymi
5 noclegów w pokojach dwuosobowych z łazienką w hotelach klasy turystycznej
2 noclegi w pociągu (miejsca sypialne w przedziałach 4-osobowych) na trasach: Pekin - Xia'n oraz Luoyang - Suzhou
Przejazdy lokalnymi środkami transportu i wynajętymi mikrobusami
Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wymienionych w programie
Opieka licencjonowanego polskiego pilota
Wiza chińska (220 PLN) i obsługa wizowania
Ubezpieczenie turystyczne: koszty leczenia 30 000 EUR, następstwa nieszczęśliwych wypadków 4 000 EUR, bagaż podróżny 400 EUR

KOSZTY DODATKOWE:
Wyżywienie (około 105 USD), ewentualne opłaty za filmowanie i fotografowanie, wycieczki fakultatywne, wydatki natury osobistej.

warunki płatności:
I rata: 1000 PLN płatna przy zapisie po potwierdzeniu rezerwacji
II rata: 2000 PLN do 7 dni po otrzymaniu informacji o potwierdzeniu grupy
III rata: pozostała należność złotówkowa oraz koszty walutowe (płatne w USD na konto walutowe lub równowartość w PLN po kursie sprzedaży MULTIBANKU z dnia wpłaty) do 4 tygodni przed wylotem
wymagana kwota USD (koszty miejscowe) płatna pilotowi po przylocie

dodatkowe wymagania
Wiza: TAK. W Ambasadzie Chin w Warszawie.
Obowiązkowe szczepienia: NIE

Na minimum 30 dni przed wyjazdem otrzymasz mailem informacje niezbędne do przygotowania się do imprezy.

Jeśli jesteś zainteresowany tą wyprawą i chciałbyś zarezerwować miejsce w wybranym terminie, lub poprostu zadać pytanie odnośnie tej wyprawy skorzystaj z formularza "zapytaj o wyprawę".
Wszelkie niezbędne informacje, jak również formularz "Zgłoszenia Uczestnictwa" znajdziesz w dziale Przed Wyjazdem.