Dziś:  30 - 11 - 2022
A A A

Wyprawa:
INDIE, NEPAL (Mustang)

Wszystkie Wyprawy|Azja

Termin:
16.10 - 30.10.2020
Czas: 15 Dni
Cena: 4 700 PLN
Koszty miejscowe: 600 USD
Kod:
TW 08/08
--------------------UWAGA!! TEXT WYPRAWY PONIZEJ TEJ LINII--------------------------------------

 

INDIE NEPAL

Delhi - Agra - Khajuraho - Varanasi - Chitwan Park - Pokhara (Mustang) - Kathmandu – Delhi

 

Zapraszamy na wyprawę do dwóch niezwykłych krajów – Indii i Nepalu. Podróżując z Delhi do Agry, a następnie na północ, do Kathmandu i Pokhary, zobaczymy wiele wspaniałych pomników kultury, przyjrzymy się lokalnym zwyczajom, spróbujemy miejscowej kuchni i zrobimy wspaniałe zakupy.

W Delhi zwiedzimy główne zabytki i, następnego dnia, wyruszymy w podróż pociągiem. Spróbujemy sprzedawanych na stacjach przysmaków i masala tea – słodkiej herbaty z mlekiem i przyprawami. W Agrze odwiedzimy słynny grobowiec Taj Mahal, będący jedną z turystycznych wizytówek Indii i monumentalny Czerwony Fort. Khajuraho słynie z rzeźb sakralnych o tematyce erotycznej. Świątynie, na których możemy je podziwiać, wzniesiono pomiędzy IX a XII wiekiem, za panowania dynastii Ćandelów. Rzeźby świątynne przedstawiają różne aspekty życia, jednak te ilustrujące Kamasutrę budzą największe zainteresowanie. Następnie udamy się do świętego miasta Varanasi. (Benares), uważanego za najstarsze miasto indyjskie, założone ponad 3000 lat temu przez samego boga Śiwę. Atmosferę starożytnej świętości odczuwa się tu na każdym kroku, choć część zabytków zniszczyły muzułmańskie najazdy. W świętym mieście, święta rzeka – Ganges, miejsce oczyszczających ablucji i ceremonii kremacyjnych. Pospacerujemy wąskimi uliczkami starego miasta, weźmiemy udział w pudży, przywitamy dzień płynąc łodzią po Gangesie.

W Pokharze, urokliwym nepalskim mieście, spędzimy czas w otoczeniu gór, nad brzegiem jeziora Phewa. Można będzie pójść na krótki trekking, bądź odwiedzić Mustang – buddyjską krainę Lo, kiedyś Zakazane Królestwo, od 1992 roku otwarte dla turystów. W Kathmandu zwiedzimy stare miasto - Durbar Square, wzgórze Swajambhunath z piękną stupą i widokiem na miasto oraz tybetańską osadę w Boudhnath. Pospacerujemy starymi uliczkami i zaopatrzymy się w pamiątki – tybetańską biżuterię i artykuły rękodzielnicze. Przywieziemy też do domu setki zdjęć i niezatarte wrażenia.

1 WYLOT Z WARSZAWY

Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie na 2 godziny przed planowanym odlotem. Odprawa lotnicza i wylot do Delhi.


2 DELHI

Przylot do Delhi. Po odprawie paszportowej i celnej jedziemy taksówkami do hotelu w dzielnicy Paharganj i kwaterujemy się w pokojach. Po krótkim wypoczynku zwiedzanie miasta: meczet Jama Masjid w Starym Delhi, sikhijska gurdwara, zabudowania Nowego Delhi – Pałac Prezydenta i Brama Indii.


3 DELHI – AGRA. Wyjazd do Khajuraho.

Rano wykwaterowanie z hotelu, transfer na dworzec kolejowy i przejazd pociągiem do Agry. Na miejscu zostawiamy bagaże w hotelu i ruszamy na spotkanie z najsłynniejszym mauzoleum świata - Taj Mahal i potężnym Czerwonym Fortem. Wieczorem transfer na dworzec kolejowy i przejazd nocnym pociągiem sypialnym do Khajuraho.


4 KHAJURAHO

Transfer z dworca kolejowego do hotelu i zakwaterowanie w pokojach. Dziś zwiedzamy tysiącletnie hinduistyczne świątynie bogato dekorowane płaskorzeźbami przedstawiającymi różne aspekty życia, w tym również erotyczne sceny znane z Kamasutry.


5 KHAJURAHO. Wyjazd do Varanasi.

Przed południem zwiedzamy kompleks świątyń dżinijskich. Możemy tez odwiedzić sąsiednią wioskę i spędzić trochę czasu na zakupach w tutejszych sklepikach oferujących ciekawe pamiątki. Po południu wykwaterowanie z hotelu, przejazd autobusem do Satny i dalej nocnym pociągiem sypialnym do Varanasi.


6 VARANASI

Rano przyjazd do Varanasi i transfer do hotelu. Dzień na poznanie najstarszego, najświętszego miasta Indii. Spacer po zaułkach starego miasta i po ghatach - stopniach ciągnących się wzdłuż Gangesu, gdzie każdego ranka wierni dokonują rytualnych kąpieli i gdzie odbywają się kremacje zwłok. Odwiedzimy też tekstylną manufakturę - Varanasi słynie z doskonałej jakości delikatnych jedwabi, brokatów i kaszmiru. Wieczorem weźmiemy udział w hinduistycznej ofierze religijnej – pudży.


7 VARANASI. Wyjazd do Gorakhpuru.

O wschodzie słońca rejs łodzią po Gangesie, a następnie wycieczka do pobliskiego Sarnath, gdzie historyczny Budda wygłosił swoje pierwsze kazanie. Zobaczymy tu świątynię Mahabodhi, drzewo Bodhi, Muzeum Archeologiczne, jedną z najstarszych buddyjskich stup w Indiach. Wieczorem wyjazd nocnym pociągiem sypialnym do Gorakhpuru.


8 GORAKHPUR – CHITWAN PARK

Rano wysiadamy z pociągu w Gorakhpurze i przesiadamy się na jeepy, które nas zawioza do Sonauli na granicy z Nepalem. Po dopełnieniu formalności wizowych przejazd mikrobusem do Chitwan Park i zakwaterowanie w hotelu. Spacer do wioski Sauraha

 

9 CHITWAN PARK

Całodzienne zwiedzanie parku narodowego Chitwan: rejs canu po rzece Rapti, wizyta w szkoe małych słoni i wyprawa do jungli na słoniach ( koszt caości zwiedzania 80 USD od osoby ), wieczorny przejazd do Pokhary. Zakwaterowanie w hotelu i spacer wzdłuż brzegów jeziora Phewa. Nocleg


10-11 POKHARA

Możliwość zorganizowania wycieczek fakultatywnych:

dwudniowy treking – 105USD od osoby; dwudniowa wyprawa do Mustangu z dwoma przelotami Pokhara – Jomsom – Pokhara, zwiedzanie świątyń buddyjskich i newarskich w Muktinat i Katbeni – 370 USD od osoby (wyprawa uzależniona jest od warunków atmosferycznych)


12 POKHARA – KATHMANDU

Rano przejazd do Kathmandu. Zakwaterowanie w hotelu, spacer po turystycznej dzielnicy Thamel.


13 KATHMANDU

Całodzienne zwiedzanie stolicy Nepalu i sąsiednich miast leżących w Kotlinie Kathmandu: centrum starego miasta Durbar Square otoczony świątyniami o pagodowych dachach, górująca nad doliną świątynia Swayambhunath – symbol miasta, wycieczka do Patanu – królewskiego miasta w Dolinie Kathmandu, gdzie wśród wielu zabytków znajduje się Złota Świątynia, zwiedzanie Bodhnath – tybetańskiej osady skupionej wokół największej stupy w Nepalu.

Wycieczka fakultatywna: lot nad Himalajami – 190 USD od osoby.


14 KATHMANDU – DELHI. Wylot do Polski.

Po południu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot do Delhi, a następnie wylot do Polski.


15 LĄDOWANIE W WARSZAWIE


W zależności od wyboru linii lotniczej, a co za tym idzie godzin przelotów, program pierwszego i ostatniego dnia pobytu na miejscu może ulec modyfikacjom

 

--------------- zapraszamy na wspólną wyprawę ---------------


ZAGWARANTOWANE ŚWIADCZENIA:
Przelot na trasie Warszawa – Delhi – Warszawa wraz z podatkami i opłatami lotniskowymi
Przelot lokalny Kathmandu - Delhi
Noclegi w pokojach dwuosobowych z łazienką w hotelach klasy turystycznej
Przejazdy lokalnymi środkami transportu
Wiza nepalska
Wycieczki według ustalonego programu
Opieka licencjonowanego polskiego pilota
Wiza indyjska i obsługa wizowania
Ubezpieczenie turystyczne: koszty leczenia 30 000 EUR, następstwa nieszczęśliwych wypadków 4 000 EUR, bagaż podróżny 400 EUR

KOSZTY DODATKOWE:
wyżywienie (około 15 USD dziennie), bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (około 30 USD), wycieczki fakultatywne i wydatki natury osobistej

DOPŁATA DO POKOJU JEDNOOSOBOWEGO 130 USD

warunki płatności:
I rata: 1500 PLN płatna przy zapisie po potwierdzeniu rezerwacji
II rata: 3200 PLN do 7 dni po otrzymaniu informacji o potwierdzeniu grupy
wymagana kwota 600 USD (koszty miejscowe) płatna pilotowi po przylocie

dodatkowe wymagania
Wiza: TAK. W ambasadzie Indii w Polsce. Paszport powinien być ważny rok od daty złożenia wniosku, procedury wizowe trwają minimum 10 dni.
Obowiązkowe szczepienia: NIE


Na minimum 30 dni przed wyjazdem otrzymasz mailem informacje niezbędne do przygotowania się do imprezy

Jeśli jesteś zainteresowany tą wyprawą i chciałbyś zarezerwować miejsce w wybranym terminie, lub poprostu zadać pytanie odnośnie tej wyprawy skorzystaj z formularza "zapytaj o wyprawę".
Wszelkie niezbędne informacje, jak również formularz "Zgłoszenia Uczestnictwa" znajdziesz w dziale Przed Wyjazdem.