Dziś:  24 - 6 - 2024
A A A

Wyprawa:
INDIE NEPAL MUSTANG 2025

Wszystkie Wyprawy|Azja

Termin:
01.03 - 18.03.2025
Czas: 18 Dni
Cena: 5950 PLN
Koszty miejscowe: 900 USD + 400 USD MUSTANG
Kod:
TW 03/24
--------------------UWAGA!! TEXT WYPRAWY PONIZEJ TEJ LINII--------------------------------------INDIE  NEPAL

INDIE, NEPAL + MUSTANG 18dni

Termin

Kod

Cena

Koszty miejscowe

Dopłata do jedynki

01.03 – 18.03.2025

TW03/24

5 950 PLN

900 USD

350usd

Autor: Jacek Paszkowski

Delhi - Agra – Varanasi - Chitwan – Pokara- Mustang - Kathmandu – Delhi

Zapraszamy na wyprawę do dwóch niezwykłych krajów – Indii i Nepalu. Podróżując z Delhi do Agry, a następnie na północ, do Kathmandu i Pokhary, zobaczymy wiele wspaniałych pomników kultury, przyjrzymy się lokalnym zwyczajom, spróbujemy miejscowej kuchni i zrobimy wspaniałe zakupy. W Delhi zwiedzimy główne zabytki i, następnego dnia pojedziemy do Agry. W Agrze odwiedzimy słynny grobowiec Taj Mahal, będący jedną z turystycznych wizytówek Indii i monumentalny Czerwony Fort. Następnego dnia udamy się do świętego miasta Varanasi. (Benares), uważanego za najstarsze miasto indyjskie, założone ponad 3000 lat temu przez samego boga Śiwę. Atmosferę starożytnej świętości odczuwa się tu na każdym kroku, choć część zabytków zniszczyły muzułmańskie najazdy. W świętym mieście, święta rzeka – Ganges, miejsce oczyszczających kąpieli i ceremonii kremacyjnych. Pospacerujemy wąskimi uliczkami starego miasta, weźmiemy udział w pudży, przywitamy dzień płynąc łodzią po Gangesie. W Nepalu zaczniemy zwiedzanie od najbardziej znanego parku narodowego Chitwan. Można tam zobaczyć najwiekszą atrakcje parku – azjatyckie nosorożce. W Kathmandu zwiedzimy stare miasto - Durbar Square, wzgórze Swajambhunath z piękną stupą i widokiem na miasto oraz tybetańską osadę w Boudhnath. Pospacerujemy starymi uliczkami i zaopatrzymy się w pamiątki – tybetańską biżuterię i artykuły rękodzielnicze.W Pokharze, urokliwym nepalskim mieście, spędzimy czas w otoczeniu gór, nad brzegiem jeziora Phewa. Można będzie pojechać na punkt widokowy Saran Kot by podziwiać himalaje, bądź pojechać jeepem na dwudniowy trekking do Mustangu, by podziwiać cudowną panoramę Annapurny, zwiedzić newarsko–buddyjską światynie w Muktinat, zwiedzić starą stolice Mustangu Kagbeni i kompleks świątynny w Marpa. Przywieziemy też do domu setki zdjęć i niezatarte wrażenia

1) WYLOT Z WARSZAWY lub KRAKOWA

Przyjazd na lotnisku Okęcie w Warszawie ( Balice w Krakowie ) na 3 godziny przed planowanym odlotem. Odprawa lotnicza i wylot do Delhi.

2) DELHI

Przylot do Delhi. Po odprawie paszportowej i celnej jedziemy taksówkami do hotelu w dzielnicy Paharganj i kwaterujemy się do hotelu. Po krótkim wypoczynku zwiedzanie miasta: meczet Jama Masjid w Starym Delhi, sikhijska Gurdwara, zabudowania Nowego Delhi – Pałac Prezydenta i Brama Indii. Nocleg w hotelu.

3) DELHI – AGRA DELHI

Wcześnie rano wyjazd mikrobusem do Agry. Zwiedzamy najsłynniejsze mauzoleum świata – Taj Mahal i potężny Czerwony Fort. W godzinach popołudniowych powrót do Delhi. W godzinach wieczornych przejazd nocnym pociągiem sypialnym z Delhi do Waranasi

4) VARANASI

Rano przyjazd do Varanasi i transfer do hotelu. Dzień na poznanie najstarszego, najświętszego miasta Indii. Spacer po zaułkach starego miasta i po ghatach - stopniach ciągnących się wzdłuż Gangesu, gdzie każdego ranka wierni dokonują rytualnych kąpieli i gdzie odbywają się kremacje zwłok. Odwiedzimy też tekstylną manufakturę - Varanasi słynie z doskonałej jakości delikatnych jedwabi, brokatów i kaszmiru. Wieczorem weźmiemy udział w hinduistycznej ofierze religijnej – pudży. Nocleg w hotelu.

5) VARANASI – Wyjazd pociągiem do Gorakhpuru.

O wschodzie słońca rejs łodzią po Gangesie, a następnie wycieczka do pobliskiego Sarnath, gdzie historyczny Budda wygłosił swoje pierwsze kazanie. Zobaczymy tu świątynię Mahabodhi, drzewo Bodhi, Muzeum Archeologiczne, jedną z najstarszych buddyjskich stup w Indiach. Wieczorem wyjazd nocnym pociągiem sypialnym do Gorakhpuru.

6) GORAKHPUR – CHITWAN PARK

Rano wysiadamy z pociągu w Gorakhpurze i przesiadamy się na jeepy, które zawiozą nas do Sonauli na granicy z Nepalem. Po dopełnieniu formalności wizowych przejazd jeepem do Chitwan Park i zakwaterowanie w bungalowach. Zwiedzanie Chitwan Park – wioski Tarów, spacer wzdłuż rzeki Rapati, wspaniały zachód słońca. Nocleg w bungalowach.

7- 8) CHITWAN PARK

Rano rejs canu po rzece Rapati, podziwianie wspaniałej roślinności, wielu gatunków ptactwa, krokodyli, wielorakiej zwierzyny, odwiedzenie szkoły małych słoni, popołudniu safari na słoniach do dżungli w poszukiwaniu największej atrakcji parku – azjatyckich nosorożców, po paru godzinach powrót do ośrodka -( koszt pobytu wraz z całym pakietem zwiedzania kosztuje około 90usd od osoby + nocne safari 40usd ). Nocleg w bungalowach.

9) CHITWAN – POKHARA

Rano wykwaterowanie z hotelu i przejazd autobusem turystycznym do Pokhary. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer nad jeziorem Plewa. Nocleg w hotelu.

10-11-12-13) POKHARA

Zwiedzanie Pokhary, spacer nad jeziorem Phewa, zwiedzanie obozu uchodzców tybetanskich. Nocleg w hotelu.

(wycieczka fakultatywna na trzydniowy trekking do Mustangu 400usd).

14) POKHARA – KATHMANDU

Rano przejazd autobusem turystycznym do Kathmandu. Zakwaterowanie w hotelu w godzinach popołudniowych, spacer po turystycznej dzielnicy Thamel. Nocleg w hotelu.

15-16) KATHMANDU

Całodzienne zwiedzanie stolicy Nepalu i sąsiednich miast leżących w Kotlinie Kathmandu: centrum starego miasta Durbar Square otoczony świątyniami o pagodowych dachach, górująca nad doliną świątynia Swayambhunath – symbol miasta, wycieczka do Patanu – królewskiego miasta w Dolinie Kathmandu, gdzie wśród wielu zabytków znajduje się Złota Świątynia, zwiedzanie Bodhnath – tybetańskiej osady skupionej wokół największej stupy w Nepalu. Nocleg w hotelu.

17) KATHMANDU – DELHI – WARSZAWA ( KRAKÓW )

Rano wykwaterowanie z hotelu, przejazd taxi na lotnisko, lot do Delhi a następnie do Polski ( Wa

rszawy / Kraków)

18) WARSZAWA / KRAKÓW – ZAKOŃCZENIE WYPRAWY

--------------- zapraszamy na wspólną wyprawę ---------------

ZAGWARANTOWANE ŚWIADCZENIA:

Przelot na trasie Warszawa – Delhi – Warszawa wraz z podatkami i opłatami lotniskowymi

Przelot na trasie Kathmandu - Delhi wraz z podatkami i opłatami lotniskowymi

Noclegi w pokojach dwuosobowych z łazienką w hotelach klasy turystycznej

Przejazdy lokalnymi środkami transportu

Wiza nepalska

Wycieczki według ustalonego programu

Opieka licencjonowanego polskiego pilota

Wiza indyjska i obsługa wizowania

Ubezpieczenie turystyczne: koszty leczenia 4 000 EUR, następstwa nieszczęśliwych wypadków 4 000 EUR, bagaż podróżny 400 EUR

KOSZTY DODATKOWE:

wyżywienie (około 15 USD dziennie), bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (około 60 USD), wycieczki fakultatywne i wydatki natury osobistej

warunki płatności: I rata: 4000 PLN płatna przy zapisie po potwierdzeniu rezerwacji, II rata: 1950 PLN na miesiąc przed terminem wyprawy.

wymagana kwota USD (koszty miejscowe 900USD) płatna pilotowi po przylocie do Delhi + 400 USD platne pilotowi przed wyprawą do Mustangu

dodatkowe wymagania - Wiza: TAK. W ambasadzie Indii w Polsce. Paszport powinien być ważny rok od daty złożenia wniosku, procedury wizowe trwają minimum 20 dni. Obowiązkowe szczepienia z powodu covid: Posiadanie paszportu covidowego, nie wymaganie testy ale czekamy na początek listopada.

 

 

Jeśli jesteś zainteresowany tą wyprawą i chciałbyś zarezerwować miejsce w wybranym terminie, lub poprostu zadać pytanie odnośnie tej wyprawy skorzystaj z formularza "zapytaj o wyprawę".
Wszelkie niezbędne informacje, jak również formularz "Zgłoszenia Uczestnictwa" znajdziesz w dziale Przed Wyjazdem.