Dziś:  25 - 10 - 2021
A A A

Wyprawa:
WEEKEND MAJOWY : INDIE – NEPAL

Wszystkie Wyprawy|Azja

Termin:
26.04 – 08.05.2020
Czas: 13 Dni
Cena: 4 500 PLN
Koszty miejscowe: 600 USD
Kod:
TW05/01
--------------------UWAGA!! TEXT WYPRAWY PONIZEJ TEJ LINII--------------------------------------

Delhi - Agra - Varanasi - Chitwan - Pokhara - Kathmandu – Delhi

 

Zapraszamy na wyprawę do dwóch niezwykłych krajów – Indii i Nepalu. Podróżując z Delhi do Agry, a następnie na północ, do Kathmandu i Pokhary, zobaczymy wiele wspaniałych pomników kultury, przyjrzymy się lokalnym zwyczajom,spróbujemy miejscowej kuchni i zrobimy wspaniałe zakupy. W Delhi zwiedzimy główne zabytki i, następnego dnia, wyruszymy w podróż pociągiem. Spróbujemy sprzedawanych na stacjach przysmaków i masala tea – słodkiej herbaty z mlekiem i przyprawami. W Agrze odwiedzimy słynny grobowiec Taj Mahal, będący jedną z turystycznych wizytówek Indii i monumentalny Czerwony Fort. Następnie udamy się do świętego miasta Varanasi. (Benares), uważanego za najstarsze miasto indyjskie, założone ponad 3000 lat temu przez samego boga Śiwę. Atmosferę starożytnej świętości odczuwa się tu na każdym kroku, choć część zabytków zniszczyły muzułmańskie najazdy. W świętym mieście, święta rzeka – Ganges, miejsce oczyszczających ablucji i ceremonii kremacyjnych. Pospacerujemy wąskimi uliczkami starego miasta, weźmiemy udział w pudży, przywitamy dzień płynąc łodzią po Gangesie. W Pokharze, urokliwym nepalskim mieście, spędzimy czas w otoczeniu gór, nad brzegiem jeziora Phewa. Pójdziemy na 2dwudniowy  trekking, zobaczymy piekną panoramę Himalajów z punktu widokowego Panczasi na wysokości 2790m npm . W Kathmandu zwiedzimy stare miasto - Durbar Square, wzgórze Swajambhunath z piękną stupą i widokiem na miasto oraz tybetańską osadę w Boudhnath. Pospacerujemy starymi uliczkami i zaopatrzymy się w pamiątki – tybetańską biżuterię i artykuły rękodzielnicze. Przywieziemy też do domu setki zdjęć i niezatarte wrażenia.

 

 

1 WYLOT Z WARSZAWY
Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie na 2 godziny przed planowanym odlotem. Odprawa lotnicza i wylot do Delhi.

 

2 DELHI
Przylot do Delhi. Po odprawie paszportowej i celnej jedziemy taksówkami do hotelu w dzielnicy Paharganj i kwaterujemy się w pokojach. Po krótkim wypoczynku zwiedzanie miasta: meczet Jama Masjid w Starym Delhi, sikhijska gurdwara, zabudowania Nowego Delhi – Pałac Prezydenta i Brama Indii.

 

3 DELHI – AGRA.
Wyjazd do Varansi. Rano wykwaterowanie z hotelu, transfer na dworzec kolejowy i przejazd pociągiem do Agry. Na miejscu zostawiamy bagaże w hotelu i ruszamy na spotkanie z najsłynniejszym mauzoleum świata - Taj Mahal i potężnym Czerwonym Fortem. Wieczorem transfer na dworzec kolejowy i przejazd nocnym pociągiem sypialnym do Varansi..

 

4 VARANASI
Rano przyjazd do Varanasi i transfer do hotelu. Dzień na poznanie najstarszego, najświętszego miasta Indii. Spacer po zaułkach starego miasta i po ghatach - stopniach ciągnących się wzdłuż Gangesu, gdzie każdego ranka wierni dokonują rytualnych kąpieli i gdzie odbywają się kremacje zwłok. Odwiedzimy też tekstylną manufakturę - Varanasi słynie z doskonałej jakości delikatnych jedwabi, brokatów i kaszmiru. Wieczorem weźmiemy udział w hinduistycznej ofierze religijnej – pudży.

 

5 VARANASI
Wyjazd do Gorakhpuru.O wschodzie słońca rejs łodzią po Gangesie, a następnie wycieczka do pobliskiego Sarnath, gdzie historyczny Budda wygłosił swoje pierwsze kazanie. Zobaczymy tu świątynię Mahabodhi, drzewo Bodhi, MuzeArcheologiczne, jedną z najstarszych buddyjskich stup w Indiach. Wieczorem wyjazd nocnym pociągiem sypialnym do Gorakhpuru.

 

6 GORAKHPUR – CHITWAN PARK
Rano wysiadamy z pociągu w Gorakhpurze i przesiadamy się na jeepy, które nas zawiozą do Sonauli na granicy z Nepalem. Po dopełnieniu formalności wizowych przejazd jeepem do Chitwan Park i zakwaterowanie w bungalowach. Zwiedzanie Chitwan Park – wioski Tarów, spacer wzdłuż rzeki Rapati, wspaniały zachód słońca. Nocleg.

 

7 CHITWAN PARK.
Wyjazd do Pokhary.Rano rejs canu po rzece Rapati, podziwianie wspaniałej roślinności, wielu gatunków ptactwa, krokodyli, wielorakiej zwierzyny, odwiedzenie szkoły małych słoni, popołudniu safari na słoniach do dżungli w poszukiwaniu największej atrakcji parku – azjatyckich nosorożców, po paru godziach powrót do ośrodka, wspólna impreza. Wieczorem przejazd do Pokhary. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.( koszt pobytu wraz z całym pakietem zwiedzania kosztuje od 1 osoby 80usd )

 

8-9 POKHARA
Możliwość zorganizowania wycieczek fakultatywnych: dwudniowy trekking – 120USD od osoby;

 

10 POKHARA – KATHMANDU
Rano przejazd do Kathmandu. Zakwaterowanie w hotelu, spacer po turystycznej dzielnicy Thamel.

 

11 KATHMANDU
Całodzienne zwiedzanie stolicy Nepalu i sąsiednich miast leżących w Kotlinie Kathmandu: centrum starego miasta Durbar Square otoczony świątyniami o pagodowych dachach, górująca nad doliną świątynia Swayambhunath – symbol miasta, wycieczka do Patanu – królewskiego miasta w Dolinie Kathmandu, gdzie wśród wielu zabytków znajduje się Złota Świątynia, zwiedzanie Bodhnath – tybetańskiej osady skupionej wokół największej stupy w Nepalu.Wycieczka fakultatywna: lot nad Himalajami – 190 USD od osoby.

 

12 KATHMANDU – DELHI.
Wylot do Polski.Popołudniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot do Delhi a następnie wylot do Polski.

 

13 LĄDOWANIE W WARSZAWIE


 

 

--------------- zapraszamy na wspólną wyprawę ---------------


ZAGWARANTOWANE ŚWIADCZENIA:
Przelot  na trasie Warszawa – Delhi – Warszawa wraz z podatkami i opłatami lotniskowymi
Przelot lokalny Kathmandu - Delhi
Noclegi w pokojach dwuosobowych z łazienką w hotelach klasy turystycznej
Przejazdy lokalnymi środkami transportu
Wiza nepalska
Wycieczki według ustalonego programu
Opieka licencjonowanego polskiego pilota
Wiza indyjska (230 PLN) i obsługa wizowania
Ubezpieczenie turystyczne: koszty leczenia 30 000 EUR, następstwa nieszczęśliwych wypadków 4 000 EUR, bagaż podróżny 400 EUR

KOSZTY DODATKOWE:

wyżywienie (około 15 USD dziennie), bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (około 30 USD), wycieczki fakultatywne i wydatki natury osobistej
DOPŁATA DO POKOJU JEDNOOSOBOWEGO 70 USD


warunki płatności:
I rata: 1500 PLN płatna przy zapisie po potwierdzeniu rezerwacji
II rata: 3000 PLN do 7 dni po otrzymaniu informacji o potwierdzeniu grupy
wymagana kwota 600 USD (koszty miejscowe) płatna pilotowi po przylocie

dodatkowe wymagania
Wiza: TAK. W ambasadzie Indii w Polsce. Paszport powinien być ważny rok od daty złożenia wniosku, procedury wizowe trwają ok. 30 dni.
Obowiązkowe szczepienia: NIE


Jeśli jesteś zainteresowany tą wyprawą i chciałbyś zarezerwować miejsce w wybranym terminie, lub poprostu zadać pytanie odnośnie tej wyprawy skorzystaj z formularza "zapytaj o wyprawę".
Wszelkie niezbędne informacje, jak również formularz "Zgłoszenia Uczestnictwa" znajdziesz w dziale Przed Wyjazdem.