Dziś:  22 - 7 - 2024
A A A

Wyprawa:
GRUZJA 2024

Wszystkie Wyprawy|Tajlandia - Birma

Termin: 17.09 - 29.09.2024
Czas: 13 DNI
Cena: 3990 PLN + 750 USD
Region
Kod: N/A
--------------------UWAGA!! TEXT WYPRAWY PONIZEJ TEJ LINII-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

GRUZJA 13 DNI  ( 17.09 – 29.09.2024 )

Termin

Kod

Cena

Koszty miejscowe

Dopłata do jedynki

17.09 – 29.09.2023

N/A

3 990 PLN

750 USD

150 USD

Autor: Jacek Paszkowski

 

Dzień 1: 17.09

Wylot z Polski do Tbilisi. Prosimy o przybycie na lotnisko 2 godziny przed odlotem. Spotkanie przy głównym punkcie informacji lotniczej, na terminalu międzynarodowym. Przelot do Tbilisi, po przylocie transfer do apartamentu. Nocleg w klimatycznym apartamencie na starym mieście w pobliżu rzeki Kury.

Dzień 2: 18.09

Zwiedzanie stolicy Tbilisi. Zwiedzanie wąskich uliczek starego miasta. Wyjazd kolejkami na wzgórze Mtacminda i twierdzę Narikała. Zobaczymy najsłynniejsze cerkwie Tbiliskie i śmiałą nowoczesną architekturę. Zajrzymy na pchli targ przy Suchym moście, na którym można kupić tzw. starocie, instrumenty, obrazy, rzeźby. Będziemy podziwiać wspaniały widok na wieczorną panoramę miasta ze wzgórza Mtacminda. Nocleg w apartamencie.

Dzień 3: 19.09

Dalsze zwiedzanie Tbilisi. Wycieczka do wspaniale położonego klasztoru Jvari - perełki gruzińskiej architektury i dawnej stolicy Gruzji Mcchety - kolebki gruzińskiej państwowości. Zwiedzimy katedrę Sveti Cchoveli (lista UNESCO). Nocleg w apartamencie.

 

Dzień 4: 20.09

 

Ruszamy w Kachetię - krainę słynnego wina gruzińskiego. Przejazd do położonego w pobliżu granicy z Azerbejdżanem kompleksu klasztornego Davit Gareji. Wycieczka po kompleksie klasztornym i wykutych w skale celach mnichów. Piękne widoki na góry pogranicza azersko-gruzińskiego, krajobraz sawanno - stepowy. Odpoczynek w zajeździe w miejscowości Udabno. Przejazd po malowniczych rejonach Kacheti (2h) - turystycznej. Czeka nas tam wieczorny spacer po starych murach obronnych z widokiem na pasmo górskie Kaukazu Wysokiego. Nocleg w kwaterach.

Dzień 5: 21.09

Przejazd do Kazbegi (ok. 6 - 8 h). Zwiedzanie dawnej stolicy Kachetii - kompleksu Gremi oraz fabryki wina w Kvareli. Ominiemy szerokim łukiem Tbilisi i wjedziemy na słynna Gruzińską Drogę Wojenna, jedyną drogę górską czynną na Kaukazie Wysokim przez cały rok. Prowadzi ona aż do granicy z Rosją. My zatrzymamy się w miejscowości Stepancminda, zwanym potocznie Kazbegi, u podnóża słynnego pięciotysięcznika Kazbeka (5047m). Nocleg w wygodnych kwaterach.

Dzień 6: 22.09

Wcześnie rano wycieczka jeepem do słynnego klasztoru Cminda Sameba -wizytówka Gruzji, oraz przepięknego wąwozu Truso. Następnie po południu przejazd do miasta Kutaisi. Po drodze zobaczymy bardzo ciekawe zjawisko geologiczne - nacieki wód mineralnych, odwiedzimy punkt widokowy na przełęczy Jvari oraz urokliwą twierdzę Annanuri nad turkusowym jeziorem Żinwalskim. Na miejscu będziemy w późnych godzinach wieczornych. Nocleg w hoteliku w Kutaisi.

Dzień 7: 23.09

Rano zwiedzanie miasta i kutaiskiej katedry Bagrati (lista UNESCO). Wycieczka do przepięknej jaskini Prometeusza gdzie m. in. popłyniemy na rejs podziemnym kanałem.

Przejazd do Nokalakhevi - to  miejscowość słynącej z gorącego wodospadu i gorących żródeł. Wieczór z szaszłykami i winem. Nocleg w pokojach gościnnych w  górskiej okolicy.

Dzień 8: 24.09

Przejazd do Mestii 6h - centrum Swanetii, krainy słynącej z licznych wież obronnych i najwyższych szczytów kaukaskich. Postój przy jednej z największych tam hydroelektrycznych na świecie na rzece Inguri (ponad 270 m. Nocleg w Mestii w schronisku.


Dzień 9: 25.09

Całodniowa wycieczka do Uszguli - głównej atrakcji Swanetii (lista UNESCO), najwyżej zamieszkałej wioski w Europie (ok 2200 mnpm) słynnej z licznych wież obronnych i średniowiecznej atmosfery. Leży ona u podnóża największej ściany skalno-lodowej na Kaukazie (1,5 km), najwyższego szczytu Gruzji - Skahary (5201m npm). Czas przejazdu terenówką: ok 2 h w jedną stronę. Spacer po Uszguli i wizyta w średniowiecznej cerkwi Lamaria. Powrót i nocleg w Mestii.

Dzień 10: 26.09

Rano przejazd do Batumi 6h. Po drodze wizyta na bazarze w Zugdidi, który zachował swój niezwykły, azjatycki klimat. Wieczorny spacer po nadmorskich bulwarach Batumi. Nocleg w wygodnym hotelu w pobliżu morza i promenady.

Dzień 11:  27.09

Zwiedzanie atrakcji Batumi, m. in. nowoczesna i śmiała architektura, fontanny, wielki ogród botaniczny, delfinarium, muzea i zabytki miasta, wyjazd kolejką linową na punkt widokowy. Nocleg w położonym w pobliżu morza i słynnej nadmorskiej  promenady hotelu

Dzień 12:  28,09

Odpoczywamy nad Morzem Czarnym. Rejs niespodzianka. Możliwość zorganizowania krótkich wycieczek fakultatywnych w okoliczne twierdze i góry Adżarii. Przejazd pociągiem do Tbilisi. Nocleg w apartamencie.

Dzień 13: 29.09

Po śniadaniu ostatnie zakupy i transfer na lotnisko. Wylot do Polski. Zakończenie wyprawy.

Koszt obejmuje:

· Opiekę doświadczonego polskiego pilota polsko języcznego.

· Wszystkie noclegi w trakcie imprezy.

· Transfery: z lotniska do apartamentu w Tbilisi i z powrotem;

· Wszystkie przejazdy po Gruzji wynajętym komfortowym busem z klimatyzacją.

· Przejazd luksusowym pociągiem z Batumi do Tbilisi

· Przejazdy jeepem na czas trzech wycieczek górskich: Mestia - Uszguli - Mestia.

· Ubezpieczenie KL i NNW

· Przelot samolotem na trasie Warszawa – Tibilisi – Warszawa i opłaty lotniskowe.

Koszt nie obejmuje:

· Napojów orzeźwiających i alkoholowych, przekąsek, śniadania, lunchu i  obiadokolacji.

· Wydatków o charakterze osobistym, ewentualnego nadbagażu (samolot)

· Biletów wstępu do muzeów, klasztorów, łaźni Tbiliskich i innych atrakcji ujętych w programie oraz kosztów transportu w trakcie zwiedzania Tbilisi (taxi, kolejki na okoliczne wzgórza, metro, bus) ok 120 lari

Zakwaterowanie

Noclegi będą zorganizowane w hotelach (**),  komfortowych hostelach, zajazdach i kwaterach prywatnych. W górach będziemy spać w pokojach dwu, czasem trzy osobowych. Wszędzie będziemy mieli zapewnioną czystą pościel, gorący prysznic i tzw. “europejską” toaletę.  Zrobimy wszystko co w naszej mocy aby zapewnić pokoje dwuosobowe - nie zawsze jednak jest to możliwe nawet hotelach w dużych miastach. Trzeba być przygotowanym na możliwość noclegu w pokojach trzy lub maksymalnie czteroosobowych.

Wyżywienie

W Gruzji posiłki z reguły są bardzo obfite i smaczne. W związku z tym  w zupełności wystarczą dwa posiłki dziennie: śniadanie i obiadokolacja. Śniadania, Lunch i obiadokolacje będziemy organizować w bezpiecznych i smacznych restauracjach.

warunki płatności:

I rata: 3990 PLN płatna przy zapisie po potwierdzeniu rezerwacji.

wymagana kwota USD (koszty miejscowe 750USD) płatna pilotowi po przylocie do Tbilisi. 

 

Jeśli jesteś zainteresowany tą wyprawą i chciałbyś zarezerwować miejsce w wybranym terminie, lub poprostu zadać pytanie odnośnie tej wyprawy skorzystaj z formularza "zapytaj o wyprawę".
Wszelkie niezbędne informacje, jak również formularz "Zgłoszenia Uczestnictwa" znajdziesz w dziale Przed Wyjazdem.