Dziś:  16 - 4 - 2021
A A A

Wyprawa:
TAJLANDIA - BIRMA

Wszystkie Wyprawy|Tajlandia - Birma

Termin: 18.11 – 04.12.2020
Czas: 17 Dni
Cena: 4 990 PLN + 1000 USD
Region TAJLANDIA - BIRMA
Kod: TW 08/13
--------------------UWAGA!! TEXT WYPRAWY PONIZEJ TEJ LINII--------------------------------------

Program Wyprawy:

TAJLANDIA, MYANMAR (Birma) (17 dni)

Terminy

Cena

Koszty miejscowe

Dopłata do jedynki

Kod

18.11 – 04.12.2020

4990 PLN + 300 USD

700 USD

260 USD

TW 08/13

Autor: Jacek Paszkowski

Bangkok – Yangun – Jezioro Inle  – Bagan – Srebrna plaża

Zapraszamy na wyprawę ukazującą niezwykłe bogactwo kultury i ciekawą historię krajów zatopionych wśród tropikalnych wód i zielonej dżungli. Świat się zmienia, w jego najdalsze zakątki wkracza cywilizacja, ale klimat i przyroda Południowo-Wschodniej Azji pozostają niezmienne, czarując i pobudzając wyobraźnię. Podczas naszej wyprawy na każdym kroku spotykać będziemy klasztory, świątynie, posągi i stupy buddyjskie, a na ulicach - ubranych w żółte i pomarańczowe szaty mnichów. Poznamy zabytki stolicy Tajlandii i udamy się do parku prowadzonego przez mnichów w którym żyją tygrysy bengalskie. W stolicy Myanmaru zobaczymy pagodę Shwedagon – liczącą ponoć 2500 lat najwyższą stupę świata (99 metrów) przechowującą włosy Buddy oraz niezliczoną ilość skarbów (szacuje się, że może się tam być nawet 9 ton złota). Z tropikalną przyrodą zetkniemy się żeglując po jeziorze Inle z pływającymi sztucznymi wyspami, na których żyją ludzie, charakterystycznymi łodziami wiosłowymi i wioskami rybackimi. Spotkamy kobiety o niewiarygodnie długich szyjach i tresowane klasztorne koty. Odwiedzimy starożytne miasto Bagan z jego 2229 świątyniami oraz wypoczniemy na jednej z najpiękniejszych plaż w Birmie nazywaną „Srebrną Plażą”. Posmakujmy tropików i przyjrzyjmy się pradawnym kulturom, poznajmy ludzi i ich zwyczaje.

1 WYLOT Z WARSZAWY

Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie na dwie godziny przed planowanym odlotem. Wylot do Bangkoku.

2 BANGKOK (Tajlandia)

Przylot do Bangkoku, transfer do centrum miasta i zakwaterowanie w hotelu w dzielnicy Banglamphu. Spacer wzdłuż rzeki Chao Phraya, zwiedzanie dzielnicy przy Khao San następnie wieczorna impreza zapoznawcza. Nocleg w hotelu.

3 BANGKOK

Całodzienna wycieczka do parku w którym żyją tygrysy bengalskie. Oprowadzać nas będą po parku mnisi buddyjscy. Po powrocie do hotelu czas wolny. Dla chętnych wycieczka nocna do dzielnicy Pat Pong . Nocleg w hotelu.

4 BANGKOK – YANGUN (Myanmar)

Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i przelot do Yangun (stolica Myanmaru, czyli dawniej Birmy). Po zakwaterowaniu w hotelu zwiedzanie miasta: buddyjskie świątynie i posągi, największa stupa świata Shwedagon, brytyjska architektura kolonialna. Nocleg w hotelu.

5 YANGUN – NYAUNGSHWE

Ranny przejazd mikrobusem nad jezioro Inle. Na trasie mijamy równiny z polami ryżowymi, góry pełne przepięknej tropikalnej roślinności, wioski pełne dzieci i kolorowo ubranych kobiet, oraz dwukołowych wozów ciągnionych przez woły, przejazd do Nyaungshwe nad jeziorem Inle, zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w hotelu.

6/7 NYAUNGSHWE

Całodzienna wycieczka łodzią po jeziorze Inle (Wenecja Azji), zwiedzanie miasta: targów na wodzie, licznych klasztorów Buddyjskich (klasztor z tresowanymi kotami), pagód, fabryk włókienniczych i produkcji zielonych cygar. W trakcie rejsu możliwość spotkania sławnych kobiet żyraf. Drugie dnia udamy się na wycieczkę w góry otaczające jezioro Inle, zażyjemy kąpieli w naturalnych basenach z gorącą wodą. Nocleg w hotelu.

8 NYAUNGSHWE – BAGAN

Ranne wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Bagan i zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie stup i świątyń buddyjskich, podziwianie niesamowitego zachodu słońca z widokiem na setki stup buddyjskich. Nocleg w hotelu.

9/10 BAGAN

Dwudniowe zwiedzanie Starego Bagan (możliwość wynajęcia rowerów), objęte ochroną dziedzictwa kultury UNESCO. Bagan to jedyne miejsce na świecie, gdzie na 40 km2 zachowało się 2229 świątyń (niegdyś 12 tys.). Między XI a XIII wiekiem, kiedy Mongołowie zniszczyli na zawsze to miasto, mieszkało tu 200 tys. ludzi. Zwiedzamy najważniejsze pagody i stupy, z których każda jest niepowtarzalna. Nocleg w hotelu.

11 BAGAN – SREBRNA PLAŻA

W godzinach rannych wykwaterowanie z hotelu, przejazd na Srebrną Plażę, zakwaterowanie w bungalowach, wieczorna kąpiel w morzu. Nocleg w bungalowach

12/13/14 – SREBRNA PLAŻA

Czas na plażowanie, kąpiel, wypoczynek, imprezowanie. Nocleg w bungalowach.

15 SREBRNA PLAŻA – YANGUN

Rano wykwaterowanie z bungalowów i przejazd do Yangun, po drodze zwiedzanie okolicznych wiosek i świątyń.

Zakwaterowanie w hotelu w Yangun, ostanie zakupy. Nocleg w hotelu.

16 YANGUN – BANGKOK (Tajlandia)

Ranny przelot do Bangkoku, przejazd do hotelu, zakwaterowanie w hotelu, czas wolny, ostanie zakupy i impreza pożegnalna.

W nocy przejazd na lotnisko i przelot z Bangkoku do Warszawy.

17 LĄDOWANIE W WARSZAWIE

--------------- zapraszamy na wspólną wyprawę ---------------

ZAGWARANTOWANE ŚWIADCZENIA:

Przelot na trasie Warszawa - Bangkok - Warszawa wraz z podatkami i opłatami lotniskowymi

Przelot na trasie  Bangkok - Yangun - Bangkok wraz z podatkami i opłatami lotniskowymi

Noclegi w pokojach dwuosobowych z łazienką w hotelach klasy turystycznej

Przejazdy prywatnymi środkami transportu (mikrobus, jeepy, taxi)

Opieka licencjonowanego polskiego pilota

Wizy do Tajlandii (2x), Myanmaru

Ubezpieczenie turystyczne: koszty leczenia 30 000 EUR, następstwa nieszczęśliwych wypadków 4 000 EUR, bagaż podróżny 400 EUR


KOSZTY DODATKOWE:

Wyżywienie: około 15 USD dziennie

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów około 70 USD

Wycieczki fakultatywne

Wydatki natury osobistej


warunki płatności:

I rata: 1500 PLN płatna przy zapisie

II rata: 3490 PLN do 7 dni po otrzymaniu informacji o potwierdzeniu grupy

III rata: 300 USD na 4 tygodnie przed wylotem

pozostała wymagana kwota USD (700 USD) płatna pilotowi po przylocie do Bangkoku

Na minimum 30 dni przed wyjazdem otrzymasz mailem informacje niezbędne do przygotowania się do imprezy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeśli jesteś zainteresowany tą wyprawą i chciałbyś zarezerwować miejsce w wybranym terminie, lub poprostu zadać pytanie odnośnie tej wyprawy skorzystaj z formularza "zapytaj o wyprawę".
Wszelkie niezbędne informacje, jak również formularz "Zgłoszenia Uczestnictwa" znajdziesz w dziale Przed Wyjazdem.