Dziś:  21 - 5 - 2024
A A A

Wyprawa:
TAJLANDIA - BIRMA - LAOS 2024

Wszystkie Wyprawy|Tajlandia - Birma

Termin: 26.11 – 13.12.2024
Czas: 18 Dni
Cena: 5 950 PLN + 1100 USD
Region TAJLANDIA - BIRMA - LAOS
Kod:
--------------------UWAGA!! TEXT WYPRAWY PONIZEJ TEJ LINII--------------------------------------

Program Wyprawy:

TAJLANDIA, MYANMAR (Birma) LAOS (18 dni)

TAJLANDIA, MYANMAR, LAOS (18 dni)

Terminy

Cena

Koszty miejscowe

Dopłata do jedynki

Kod

26.11 – 13.12.2024

5950 PLN

1100 USD

360 USD

Autor: Jacek Paszkowski

Bangkok – Yangun – Jezioro Inle  – Bagan – Wientian – Luang Prabang – Kuang Si – Vang Vieng

Zapraszamy na wyprawę ukazującą niezwykłe bogactwo kultury i ciekawą historię krajów zatopionych wśród tropikalnych wód i zielonej dżungli. Świat się zmienia, w jego najdalsze zakątki wkracza cywilizacja, ale klimat i przyroda Południowo-Wschodniej Azji pozostają niezmienne, czarując i pobudzając wyobraźnię. Podczas naszej wyprawy na każdym kroku spotykać będziemy klasztory, świątynie, posągi i stupy buddyjskie, a na ulicach - ubranych w żółte i pomarańczowe szaty mnichów. Poznamy wspaniałe świątynie stolicy Tajlandii i udamy się do pałacu królewskiego . W stolicy Myanmaru zobaczymy pagodę Shwedagon – liczącą ponoć 2500 lat najwyższą stupę świata (99 metrów) przechowującą włosy Buddy oraz niezliczoną ilość skarbów (szacuje się, że może się tam być nawet 9 ton złota). Z tropikalną przyrodą zetkniemy się żeglując po jeziorze Inle z pływającymi sztucznymi wyspami, na których żyją ludzie, charakterystycznymi łodziami wiosłowymi i wioskami rybackimi. Spotkamy kobiety o niewiarygodnie długich szyjach i tresowane klasztorne koty. Odwiedzimy starożytne miasto Bagan z jego 2229 świątyniami . Następnie polecimy do stolicy Laosu. W Wientian zwiedzimy Park Buddy, świątynia Pha That Luang, nocny market nad Mekongiem. Tropikalną trasą przecinającą ma masy górskie udamy się do Luang Prabang. Zwiedzimy kompleks świątyń buddyjskich, stupy, wodospady Kuang Si, jaskinie Pak Ou, pałac królewski. Ostatnim etapem podróży będzie spływ dętkami lub kajakami na rzece Nam Song w miejscowości Vang Vieng. Na koniec wrócimy do Bangkoku aby zrobić ostanie zakupy przed powrotem do kraju.

1 WYLOT Z WARSZAWY LUB KRAKOWA

Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie ( Balice w Krakowie ) na dwie godziny przed planowanym odlotem. Wylot do Bangkoku.

2 BANGKOK (Tajlandia)

Przylot do Bangkoku, transfer do centrum miasta i zakwaterowanie w hotelu w dzielnicy Banglamphu. Spacer wzdłuż rzeki Chao Phraya, zwiedzanie świątyń buddyjskich i pałacu królewskiego. Nocleg w hotelu.

3 BANGKOK – YANGUN (Myanmar)

Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko i przelot do Yangun (stolica Myanmaru, czyli dawniej Birmy). Po zakwaterowaniu w hotelu zwiedzanie miasta: buddyjskie świątynie i posągi, największa stupa świata Shwedagon, brytyjska architektura kolonialna. Nocleg w hotelu.

4 YANGUN – NYAUNGSHWE

Ranny przejazd mikrobusem nad jezioro Inle. Na trasie mijamy równiny z polami ryżowymi, góry pełne przepięknej tropikalnej roślinności, wioski pełne dzieci i kolorowo ubranych kobiet, oraz dwukołowych wozów ciągnionych przez woły, przejazd do Nyaungshwe nad jeziorem Inle, zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w hotelu.

5 NYAUNGSHWE

Całodzienna wycieczka łodzią po jeziorze Inle (Wenecja Azji), zwiedzanie miasta: targów na wodzie, licznych klasztorów Buddyjskich (klasztor z tresowanymi kotami), pagód, fabryk włókienniczych i produkcji zielonych cygar. W trakcie rejsu możliwość spotkania sławnych kobiet żyraf.     Nocleg w hotelu.

6 NYAUNGSHWE – BAGAN

Ranne wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Bagan i zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie stup i świątyń buddyjskich, podziwianie niesamowitego zachodu słońca z widokiem na setki stup buddyjskich. Nocleg w hotelu.

7/8 BAGAN

Dwudniowe zwiedzanie Starego Bagan (możliwość wynajęcia rowerów), objęte ochroną dziedzictwa kultury UNESCO. Bagan to jedyne miejsce na świecie, gdzie na 40 km2 zachowało się 2229 świątyń (niegdyś 12 tys.). Między XI a XIII wiekiem, kiedy Mongołowie zniszczyli na zawsze to miasto, mieszkało tu 200 tys. ludzi. Zwiedzamy najważniejsze pagody i stupy, z których każda jest niepowtarzalna. Nocleg w hotelu.

9 BAGAN – YANGUN

W godzinach rannych wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Yangun, ostatnie zakupy. Nocleg w hotelu.

10 YANGUN – WIENTIAN (Laos)

Ranny przelot do Wientian, przejazd do hotelu, zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie miasta: Park Buddy, świątynia Pha That Luang, nocny market nad Mekongiem. Nocleg w hotelu.

11 WIENTIAN – LUANG PRABANG

W godzinach rannych po wykwaterowaniu z hotelu całodzienny przejazd autobusem turystycznym do Luang Prabang. Na trasie przerwy na toaletę i posiłki. Przyjazd od Luang Prabang, zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w hotelu.

12/13 LUANG PRABANG – KUANG SI

Dwudniowe zwiedzanie Luang Prabang i okolic. Zwiedzimy kompleks świątyń buddyjskich, stupy, wodospady Kuang Si, jaskinie Pak Ou, pałac królewski, architekturę kolonialną i popłyniemy po Mekongu. Nocleg w hotelu.

14 LUANG PRABANG – VANG VIENG

Rano wykwaterowanie z hotelu, przejazd mikrobusem turystycznym do Vang Vieng. Zakwaterowanie w hotelu, spacer po miasteczku, zwiedzanie świątyni Wat That. Impreza w klubie nocnym. Nocleg w hotelu.

15 VANG VIENG

W godzinach przedpołudniowych przejazd nad rzekę i parogodzinny spływ dętkami lub kajakami na rzece Nam Song. Super zabawa, czas wolny, ostatnie zakupy. Nocleg w hotelu.

16 VANG VIENG – BANGKOK

Rano po wykwaterowaniu z hotelu, przejście do dworca autobusowego i przejazd autobusem turystycznym do Bangkoku, na trasie odprawa wizowo paszportowa na granicy laotańsko-tajskiej.

17 BANGKOK

W godzinach rannych przyjazd do Bangkoku, przejazd taxi do hotelu, zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny, ostatnie zakupy, wieczorna impreza pożegnalna. Nocleg w hotelu.

18 BANGKOK - WARSZAWA LUB KRAKÓW

Po północy wykwaterowanie z hotelu, przejazd taxi na lotnisko, przelot samolotem z Bangkoku do Warszawy lub Krakowa. Zakończenie wyprawy.

ZAGWARANTOWANE ŚWIADCZENIA:

Przelot na trasie Warszawa - Bangkok - Warszawa wraz z podatkami i opłatami lotniskowymi

Przelot na trasie  Bangkok - Yangun - wraz z podatkami i opłatami lotniskowymi

Przelot na trasie Rangun – Wientian - wraz z podatkami i opłatami lotniskowymi

Noclegi w pokojach dwuosobowych z łazienką w hotelach klasy turystycznej

Przejazdy prywatnymi środkami transportu (mikrobus, jeepy, taxi)

Opieka licencjonowanego polskiego pilota

Wizy do Myanmaru Laosu w raz opłatami

Ubezpieczenie turystyczne: koszty leczenia 40 000 EUR, następstwa nieszczęśliwych wypadków 4 000 EUR, bagaż podróżny 400 EUR


KOSZTY DODATKOWE:

Wyżywienie: około 15 USD dziennie

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów około 70 USD

Wycieczki fakultatywne

Wydatki natury osobistej


warunki płatności:

I rata: 4000 PLN płatna przy zapisie

II rata: 1950 PLN na 4 tygodnie przed wylotem

pozostała wymagana kwota USD (1100 USD) płatna pilotowi po przylocie do Bangkoku

Na minimum 30 dni przed wyjazdem otrzymasz mailem informacje niezbędne do przygotowania się do imprezy.

 

 
 

Jeśli jesteś zainteresowany tą wyprawą i chciałbyś zarezerwować miejsce w wybranym terminie, lub poprostu zadać pytanie odnośnie tej wyprawy skorzystaj z formularza "zapytaj o wyprawę".
Wszelkie niezbędne informacje, jak również formularz "Zgłoszenia Uczestnictwa" znajdziesz w dziale Przed Wyjazdem.