Dziś:  25 - 10 - 2021
A A A

Wyprawa:
CHINY POŁUDNIOWE - Egzotyczna Przygoda

Wszystkie Wyprawy|Azja

Termin:

27.05 - 04.06.2020

 

Czas: 9 Dni
Cena: 1520 USD + koszt biletu lotniczego
doplata do jedynki 80 USD
Kod:
DA - 304/02, 304/03
--------------------UWAGA!! TEXT WYPRAWY PONIZEJ TEJ LINII--------------------------------------

CHINY POŁUDNIOWE - EGZOTYCZNA PRZYGODA

Zapraszamy na wycieczkę z intensywnym programem, dzięki któremu poznamy całą różnorodność chińskiej rzeczywistości!  Odwiedzimy nie tylko miejsca znane i popularne, ale będziemy również podążaćbocznymi ścieżkami, co da nam możliwośćkontaktu z mieszkańcami i ich codziennym życiem.


Dzień 1: WYLOT Z POLSKI

Spotkanie na lotnisku w Warszawie na dwie godziny przed planowanym odlotem. Odprawa i wylot do Chin.

Dzień 2: KUNMING. Wyjazd do Dali.

Po przylocie w mieście Kunming zwiedzimy dwie świątynie: Złotą i Bambusową. Wybierzemy się również do rezerwatu fascynujących formacji skalnych w Shilin. Odwiedzimy wioskę mniejszości etnicznej i zrobimy mnóstwo świetnych zdjęć przy Dadieshui, jednym z najbardziej okazałych wodospadów w Chinach. Wysoki na 90 metrów i szeroki na ponad 30, wywiera ogromne wrażenie. Wieczorem ruszamy nocnym pociągiem sypialnym do Dali.
Posiłki: śniadanie, obiadokolacja.

Dzień 3: DALI – LIJIANG

Spacerując po malowniczo położonym nad jeziorem Erhai i otoczonym górami mieścieDali, jednym z ulubionych miejsc spotkań globtroterów, poznamy Huguo Lu, doskonale zachowaną i bardzo ciekawą starówkę. Zobaczymy wysokie i smukłe Trzy Pagody, uznawane za jedną z wizytówek kraju, jak również niezwykłe Źródło Motyli, nad którym kiedyś wirowały w podniebnym tańcu dziesiątki tysięcy tych barwnych owadów. Przyjedziemy do Lijiang – uznawanego za najpiękniejsze miasto w Chinach, przesiąkniętego atmosferą dawnych czasów. Zostaniemy tutaj dwa dni, nocując w samym sercu historycznego Dayan Town.
Posiłki: śniadanie, obiadokolacja.

ATRAKCJE DODATKOWE
[+] Rejs po Jeziorze Erhai do wiosek Bai (koszt: 25 USD).

Dzień 4: LIJIANG

Dziś dzień wywczasów – odpoczywamy i relaksujemy się w Lijiang i okolicach!
Posiłki: śniadanie, obiadokolacja.

ATRAKCJE DODATKOWE
[+] Wycieczka szlakiem Buddy i etnicznych plemion, do regionów rzadko odwiedzanych przez turystów (koszt: 40 USD).

Dzień 5: LIJIANG – GÓRY YULONG

Wyjedziemy w masyw Yulong (Śnieżnej Góry Nefrytowego Smoka) i rozpoczniemy przygodę w Wąwozie Skaczącego Tygrysa. Niezwykle mocnych wrażeń dostarczy nam wędrówka ścieżką biegnącą po dnie wąwozu w pobliżu koryta rzeki Jangcy, która w tym miejscu przetacza ogromne masy wody. Jest to zjawisko niezwykle spektakularne i jednocześnie groźne. Zgodnie z legendą w gardzieli wąwozu uciekający przed myśliwymi tygrys jednym susem przesadził wielką rzekę. Po dniu pełnym wrażeń dotrzemy do oryginalnego schroniska górskiego, prowadzonego przez sympatycznego Hindusa.
Posiłki: śniadanie, obiadokolacja.

Dzień 6: WĄWÓZ SKACZĄCEGO TYGRYSA – ZHONGDIAN

Z bazy turystycznej przy Wąwozie Skaczącego Tygrysa wyruszymy do zamieszkiwanego głównie przez Tybetańczyków miasta Zhongdian. Wieczorem czeka nas naprawdę niesamowity spacer po zabytkowym centrum miasta: wąskie uliczki, przejścia między starymi drewnianymi domami, place i dziedzińce o niepowtarzalnej atmosferze, a oprócz tego – radosny nastrój życzliwych mieszkańców, który z pewnością nam się udzieli.
Posiłki: śniadanie, obiadokolacja.

Dzień 7: ZHONGDIAN. Wyjazd do Kunming.

Dziś wyruszymy na wycieczkę tropami kultury tybetańskiej. Zwiedzimy klasztor buddyzmu tybetańskiego Songzanlin, będący repliką słynnego Pałacu Potala w Lhasie. Potem sesja zdjęciowa nad malowniczym jeziorem wysokogórskim Bitahaina poziomie ponad 3000 m n.p.m. i piękne rezerwaty z unikatową fauną i florą:ShuoduhaiNapahai. Wieczorem nocnym autokarem sypialnym wyruszymy do Kunming.
Posiłki: śniadanie, obiadokolacja.

ATRAKCJE DODATKOWE
[+] Yila Prairie, przejażdżka konna w Rezerwacie Napahai nad jezioro wysokogórskie (koszt: 15 USD).
[+] Barbeque nad górskim jeziorem (koszt: 15 USD).

Dzień 8: KUNMING. Wylot do Polski.

Nasza podróż dobiega końca. Dziś po południu pojedziemy na lotnisko, skąd wylecimy do Polski. Ale zanim spakujemy bagaże i pożegnamy fascynujący Kraj Środka, odwiedzimy jeszcze przepiękny park krajobrazowy z jego setką jaskiń i unikalnymi widokami. Chiny uśmiechają się do nas na pożegnanie…          
Posiłki: śniadanie, obiadokolacja.

Dzień 9: LĄDOWANIE W WARSZAWIE

ZAWARTE W CENIE

- 3 noclegi w pokojach dwuosobowych w hotelach o podwyższonym standardzie turystycznym oraz 1 nocleg w schronisku górskim
- posiłki zgodnie z programem: 7 śniadań i 7 obiadokolacji
- przejazdy wynajętymi i kursowymi środkami transportu, w tym podróż nocnym pociągiem (miejsca do leżenia) i nocnym autokarem sypialnym
- zwiedzanie zgodnie z programem
- opieka licencjonowanego polskiego pilota
- obsługa miejscowych przewodników w języku angielskim w wybranych miejscach
- wiza chińska (320 PLN) wraz z obsługą wizowania
- ubezpieczenie podróżne: koszty leczenia 30 000 EUR, następstwa nieszczęśliwych wypadków 4 000 EUR, bagaż podróżny 400 EUR

NIE ZAWARTE W CENIE
- przelot z/do Polski
- pozostałe posiłki i napoje do posiłków
- opłaty wstępu do zwiedzanych miejsc turystycznych (około 55 USD)
- ewentualne opłaty za filmowanie i fotografowanie
- atrakcje fakultatywne
- napiwki dla miejscowej obsługi (około 15 USD)
- wydatki natury osobistej
- inne świadczenia nie wymienione powyżej

UWAGI O PRZELOTACH
Orientacyjny koszt przelotu na trasie Warszawa - Kunming - Warszawa wraz z podatkami i opłatami lotniskowymi wynosi około 4 000 PLN.

 

INFORMACJE DODATKOWE
wiza: Chiny – TAK
obowiązkowe szczepienia: NIE

  

 

 

 

Jeśli jesteś zainteresowany tą wyprawą i chciałbyś zarezerwować miejsce w wybranym terminie, lub poprostu zadać pytanie odnośnie tej wyprawy skorzystaj z formularza "zapytaj o wyprawę".
Wszelkie niezbędne informacje, jak również formularz "Zgłoszenia Uczestnictwa" znajdziesz w dziale Przed Wyjazdem.