Dziś:  8 - 12 - 2023
A A A

Wyprawa:
NEPAL, TYBET 2023

Azja

Termin:
25.07 - 10.08.2023
Czas: 17 Dni
Cena: 9 800 PLN + 900 USD
Koszty miejscowe: 1000 USD
Kod:
TW 02/03
--------------------UWAGA!! TEXT WYPRAWY PONIZEJ TEJ LINII--------------------------------------

Kathmandu – Lhasa – Gyantse – Shigatse – Shekar – baza pod Everestem – Tingri – Kathmandu – Pokhara – Kathmandu


Nepal, do niedawna królestwo, przycupnął u stóp Himalajów, Tybet - obecnie prowincja chińska – rozpostarł się pomiędzy górskimi pasmami tworząc Dach Świata. Dach ten znajduje się na wysokości 4500-5000 metrów nad poziomem morza, a wspierają go podpory Himalajów, Pamiru, Karakorum, Kunlun. Tu znajdziemy wszystkie ośmiotysięczniki – śmiertelnie niebezpieczne i niezwykle piękne, przyciągające śmiałków z całego świata. Będziemy mogli ich niemal dotknąć – przy pięknej pogodzie są na wyciągnięcie ręki. Będąc w Pokharze zobaczymy Maćchapućhare, górę przez niektórych uważaną za najpiękniejszą górę świata, w Tybecie ujrzymy magiczne jeziora, w których odbija się nieprawdopodobnie błękitne niebo, a w parku narodowym Chitwan możemy zasmakować prawdziwej dżungli.
Każda chwila może stać się wielką przygodą: małpka kradnąca nam banana, uliczny sprzedawca soku z trzciny cukrowej, piękna staruszka, bajeczne kolory dywanów i strojów, targowanie się z uśmiechniętymi, ale upartymi kupcami, hordy psów, byki wałęsające się po ulicach, przepyszne momo, thukpa, jazda rozklekotaną rikszą, przejażdżka na konikach tybetańskich, zadziwiająco małych, ale silnych i dzielnych... Nie ma czasu na nudę. Zwiedzanie pałaców i klasztorów umożliwi nam poznanie kultury himalajskich narodów, a udział w pudży to niepowtarzalne przeżycie – tradycyjna muzyka sakralna i śpiewane przez mnichów mantry sprawiają, że ściany i podłoga wibrują i, bez względu na przekonania religijne, ulegamy uroczystej atmosferze.


1 WYLOT Z WARSZAWY
Spotkanie z grupą na lotnisku Okęcie na 2 godziny przed planowym odlotem. Wylot do Delhi i dalej do Kathmandu.

2 KATHMANDU
Przylot do Kathmandu, odprawa wizowo-paszportowa, przejazd do centrum i zakwaterowanie w hotelu na Thamelu. Zwiedzanie turystycznej dzielnicy Thamel pełnej restauracji i sklepów z pamiątkami. Nocleg w hotelu.

3 KATHMANDU
Całodniowe zwiedzanie miasta. Górująca nad Doliną Kathmandu i będąca symbolem miasta świątynia Swayambhunath; Bodhnath – tybetańska osada skupiona wokół najwyższej stupy w Nepalu oraz Patan Durban Square – drugie z królewskich miast Doliny Kathmandu. Nocleg w hotelu.

4 KATHMANDU - LHASA
Wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko, przelot samolotem z Kathmandu do Lhasy. Na miejscu odprawa wizowo-paszportowa, spotkanie z  tybetańskim opiekunem  i przejazd jeepem z lotniska Gonkar do Lhasy (około 90km). Zakwaterowanie w hotelu, zwiedzanie dzielnicy tybetańskiej, świątyni Dżokhang. Nocleg w hotelu.

5 LHASA
Całodzienne zwiedzanie Lhasy: klasztor Drepung, klasztoru Sera, pałac letni Norbulinka i główny pałac dalajlamów - Potala. Nocleg w hotelu.

6 LHASA - GYANTSE
Całodzienny przejazd do Gyantse (piękna trasa widokowa), na trasie przejazd koło jeziora Yamdrok Tso, zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie świątyni i największej stupy w Tybecie „ Polkhor”. Nocleg w hotelu.


7 GYANTSE - SHIGATSE
Wykwaterowanie z hotelu, zwiedzanie Gyantse i przejazd do Shigatse, zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie Pałacu Taszilhunpo, bazaru tybetańskiego. Nocleg w hotelu.

8 SHIGATSE - SHEKAR
Wykwaterowanie z hotelu, całodzienny przejazd do Shekar (piękna trasa widokowa), zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w hotelu.

9 SHEKAR – Schronisko pod EVERESTEM
Wykwaterowanie z hotelu, przejazd do podnóża Mt. Everestu. Spacer w górach, uczestnictwo w pudży w klasztorze. Nocleg w schronisku.

10 Schronisko pod EVERESTEM - TINGRI
Wycieczka konikami do bazy pod Mt. Everestem (7 km, dla chętnych spacer na nogach), czas wolny na zwiedzanie bazy, zdjęcia, w godzinach południowych powrót do schroniska, wykwaterowanie z schroniska, przejazd do Tingri, zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Nocleg w hotelu.

11 TINGRI - KATHMANDU
Całodzienny przejazd do Kathmandu, po drodze odprawa wizowo-paszportowa na granicy, zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

12 KATHMANDU - POKHARA
Rano przejazd mikrobusem z Kathmandu do Pokhary. Zakwaterowanie w hotelu, spacer wzdłuż jeziora Phewa, czas wolny. Nocleg w hotelu.

13/14 POKHARA
Czas wolny.
Możliwość zorganizowania wycieczek fakultatywnych : dwudniowa wycieczka do Parku Narodowego Chitwan (cena 90,- USD od osoby), rafting po górskiej rzece (cena 45,- USD od osoby).

15 POKHARA - KATHMANDU
Rano przejazd autobusem turystycznym do Kathmandu. Zakwaterowanie w hotelu i spacer po Durbar Square w centrum starego miasta - plac królewski otoczony świątyniami o pagodowych dachach, czas wolny. Nocleg w hotelu.

16 KATHMANDU
Czas wolny na indywidualne zwiedzanie miasta bądź okolic lub zakupy. Po południu przejazd na lotnisko w Kathmandu i przelot do Delhi, a następnie dalej do Warszawy.

17 PRZYLOT DO WARSZAWY


--------------- zapraszamy na wspólną wyprawę ---------------

 

ZAGWARANTOWANE ŚWIADCZENIA:
Przelot na trasie  Warszawa – Kathmandu – Lhasa – Warszawa wraz z podatkami i opłatami lotniskowymi
Noclegi w pokojach dwuosobowych z łazienką w hotelach klasy turystycznej
Przejazdy wynajętymi jeepami i mikrobusami po Nepalu i Tybecie
Opieka miejscowego przewodnika tybetańskiego
Opieka licencjonowanego polskiego pilota
Wiza chińska i obsługa wizowania, pozwolenie na wjazd do Tybetu
Dwukrotna wiza nepalska
Ubezpieczenie turystyczne: koszty leczenia 30 000 EUR, następstwa nieszczęśliwych wypadków 4 000 EUR, bagaż podróżny 400 EUR

KOSZTY DODATKOWE
Wyżywienie (około 15 USD dziennie), bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (około 50 USD), wycieczki fakultatywne
DOPŁATA DO POKOJU JEDNOOSOBOWEGO 180 USD


warunki płatności:
I rata: 3500 PLN płatna przy zapisie po potwierdzeniu rezerwacji
II rata: 6300 PLN + 900 USD do 7 dni po otrzymaniu informacji o potwierdzeniu grupy

wymagana kwota USD
(koszty miejscowe 1000 USD ) płatna pilotowi po przylocie

Na minimum 30 dni przed wyjazdem otrzymasz mailem informacje niezbędne do przygotowania się do imprezy.

Jeśli jesteś zainteresowany tą wyprawą i chciałbyś zarezerwować miejsce w wybranym terminie, lub poprostu zadać pytanie odnośnie tej wyprawy skorzystaj z formularza "zapytaj o wyprawę".
Wszelkie niezbędne informacje, jak również formularz "Zgłoszenia Uczestnictwa" znajdziesz w dziale Przed Wyjazdem.