Dziś:  1 - 3 - 2024
A A A

Wyprawa:
SLADAMI BUDDY "DROGA DO WSPÓŁCZUCIA" 2024

Wszystkie Wyprawy|Azja

Termin:
10.08 - 30.08.2024
Czas: 21 Dni
Cena: 6 500 PLN
Koszty miejscowe: 700 USD
Kod:
TW 04/15


 

ŚLADAMI BUDDY DROGA DO „WSPÓŁCZUCIA”

(21 dni)

Delhi – Bodh Gaya – Jaskinia Mahakali – Varanasi – Sarnath – Haridwar – Rishikesh – McLeod Ganj

Ponad dwa i pół tysiąca lat temu, wczesnym rankiem, na obrzeżach niewielkiej miejscowości Gaya pewien książę z rodu Śakjów, który porzucił marność doczesności, ujrzał długo poszukiwaną Prawdę i tym samym dał początek jednej z najpotężniejszych światowych religii – buddyzmowi. Prawda Buddy, niesiona przez mędrców i joginów, rozprzestrzeniła się na wiele krajów Azji, w każdym z nich przyjmując odmienną formę i liturgię, a jednak pozostając Szlachetną Dharmą (nauką) opartą na czterech Szlachetnych Prawdach, których nauczał Budda Z czasem buddyzm stał się w Indiach religią niemal marginalną, rozkwitał natomiast w takich krajach jak Japonia, Tybet, Mongolia, Korea czy Chiny. W latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia rozpoczęła się pokojowa ekspansja buddyzmu, we wszystkich jego odmianach, do USA i krajów Europy. Dziś wszyscy znamy i podziwiamy Dalajlamę, a wielu z nas zaczęło praktykować medytację buddyjską według reguł tybetańskich, japońskich lub koreańskich. Wędrując po miejscach związanych z życiem i nauczaniem Buddy zapoznamy się również z bogactwem kulturowym i spuścizną historyczną hinduizmu, odpoczniemy w malowniczym Rishikeshu. Nazwa pochodzi od sanskryckiej nazwy Wisznu. Znaczenie nazwy Rishikesh tłumaczone jest też jako miejsce, gdzie medytowali starożytni mędrcy czyliRyszi”. W roku 1968 Rishikesh odwiedzili członkowie zespołu The Beatles. Od tego czasu to miejsce jest szczególnie odwiedzanie przez turystów. Dla wyznawców hinduizmu święte miasto i ważne centrum pielgrzymkowe, położone nad Gangesem w pobliżu innych obiektów pielgrzymkowych: Haridwar, Badrinath, Gangotri oraz Jamunotri. Potem udamy się do Mcleod Ganj, miejsca pobytu 14 Dalajlamy u podnóży Himalajów, tam posmakujemy himalajskiej przygody i spotkamy się z żywą tradycją tybetańską, świecką i klasztorną. Zapraszamy na wyprawę, która dla jednych z nas będzie swego rodzaju pielgrzymką, dla innych zaś wspaniałą, niezapomnianą przygodą.


1          WYLOT DO INDII

Spotkanie z grupą na lotnisku Okęcie w Warszawie na 2 godziny przed planowym odlotem. Wylot do Delhi.

2          DELHI

Przylot do Delhi. Po odprawie paszportowej i celnej jedziemy taksówkami do hotelu w dzielnicy Paharganj i kwaterujemy się w pokojach. Po krótkim wypoczynku zwiedzanie miasta: Sikhijska Gurdwara, zabudowania Nowego Delhi – Pałac Prezydenta i Brama Indii, dzielnica Paharganj. Nocleg w hotelu.

3          DELHI. Wyjazd do Bodh Gaya

W godzinach południowych wykwaterowanie z hotelu, przejście na stację kolejową New Delhi i wyjazd pociągiem sypialnym drugiej klasy do Gaya.

4          BODH GAYA

Rano przyjazd do Gaya, przejazd jeepami do pobliskiego Bodh Gaya i zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie Bodh Gaya (miejsce oświecenia Buddy): świątynia Mahabodhi, świątynie buddyjskie (tajska, birmańska, bhutańska, japońska) drzewo Bodhi, posąg Buddy, bazar tybetański, czas wolny. Nocleg w hotelu.

5          BODH GAY

Po śniadaniu wycieczka do jaskini Mahakali (miejsce medytacji Buddy), popołudniu czas na medytacje pod drzewem Bodhi. Nocleg w hotelu.

6          BODH GAYA. Wyjazd pociągiem do Varanasi

Ranne wykwaterowanie z hotelu, przejazd jeepami do Gaya, a następnie przejazd pociągiem do Varanasi. Przejazd taksówkami do hotelu i zakwaterowanie w hotelu. Popołudniu spacer po ghatach nad brzegiem Gangesu (w tym kremacyjny ghat Manikarnika), Nocleg w hotelu.

7/8       VARANASI - SARNAT

Wcześnie rano rejs łodzią po Gangesie, a następnie wycieczka do Sarnath (miejsca, w którym Budda wygłosił swoje pierwsze nauki) i zwiedzanie: drzewo Bodhi, liczne świątynie buddyjskie, mini zoo, muzeum archeologiczne. Popołudniu powrót do Varanasi i zwiedzanie świętego miasta hinduizmu: Złota świątynia i Nepalska świątynia. Wieczorem udamy się na Puje (modlitwa dziękczynna skierowana do bogini Gangesu i boga Shivy), wysłuchamy klasycznej muzyki hinduskiej, czas wolny. Nocleg.

 

9         VARANASI. Wyjazd pociągiem do Haridwar

Rano wykwaterowanie z hotelu, przejazd taksówkami na dworzec kolejowy w Varanasi i wyjazd pociągiem sypialnym do Haridwaru.

10        HARIDWAR. Przejazd taxi do Rishikesh

W godzinach rannych przyjazd pociągiem do Haridwaru a następnie przejazd taxi do Rishikeshu. Zakwaterowanie w hotelu.

Zwiedzanie miasta i  świątyń hinduskih, spacer wzdłuż rzeki Ganges. Nocleg w hotelu.

11/12   RISHIKESH i okolice

Dalsze zwiedzanie miasta i okolic, podziwianie przyrody i zabytków. Uczestnictwo w wielu wydarzeniach religijnych i kulturalnych. Nocleg w hotelu.

13        RISHIKESH. Wyjazd pociągiem do Pathankot

W godzinach popołudniowych wykwaterowanie z hotelu, przejście do dworca kolejowego i przejazd pociągiem sypialnym do Pathankotu.

14        PATHANKOT. Przejazd mikrobusem do McLeod Ganj

W godzinach rannych przyjazd do Pathankot, a następnie przejazd mikrobusem do McLeod Ganj. Po 2 godzinach przyjazd do miasta McLeod Ganj, zakwaterowanie w hotelu w dzielnicy Bhagsu Nag. Zwiedzanie miasta, świątyń buddyjskich, głównej świątyni  14 Dalajlamy, muzeum tybetańskie. czas wolny. Nocleg.

15/16/17/18    McLEOD GANJ i okolice

Czas na wypoczynek, zwiedzanie pobliskich świątyń buddyjskich, spacery do punktów widokowych z widokiem na wspaniałe Himalaje, zakupy. Noclegi w hotelu. (Dla zainteresowanych możliwość zorganizowania 2-dniowego trekingu – cena od osoby 80 USD, możliwość uczestnictwa w organizowanych medytacjach, wykładach , kursach jogi)

19         McLEOD GANJ. Przejazd mikrobusem do Pathankot, przejazd nocnym pociągiem do Delhi

W godzinach popołudniowych wykwaterowanie z hotelu, przejazd mikrobusem  do Pathankotu a następnie przejazd nocnym pociągiem sypialnym do Delhi.

20 DELHI. Wylot do Polski

W godzinach rannych przyjazd do Delhi, przejście z dworca kolejowego do hotelu, zakwaterowanie i czas wolny.

W godzinach wieczornych wykwaterowanie z hotelu, przejazd taxi na lotnisko a następnie wylot do Polski.

21        LĄDOWANIE W  WARSZAWIE

--------------- zapraszamy na wspólną wyprawę ---------------

Ze względu na dostępność miejsc w samolotach, zastrzegamy sobie prawo do przesunięcia terminu wyjazdu o 2-3 dni. W zależności od zarezerwowania konkretnych przelotów, program pierwszego i ostatniego dnia pobytu na miejscu może ulec drobnym modyfikacjom.


ZAGWARANTOWANE ŚWIADCZENIA:

Przelot na trasie Warszawa – Delhi – Warszawa wraz z podatkami i opłatami lotniskowymi

Noclegi w pokojach dwuosobowych i trzyosobowych z łazienką w hotelach klasy turystycznej

Przejazdy lokalnymi środkami transportu

Przejazd nocnymi pociągani sypialnymi 2 klasy

Opieka licencjonowanego polskiego pilota

Wiza indyjska  i obsługa wizowania

Ubezpieczenie turystyczne: koszty leczenia 30 000 EUR, następstwa nieszczęśliwych wypadków 4 000 EUR, bagaż podróżny 400 EUR

KOSZTY DODATKOWE:

Wyżywienie (około 15 USD dziennie)

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (około 5 USD)

Wycieczki fakultatywne

Wydatki osobiste

Warunki płatności

I rata:  3500 PLN płatna przy zapisie po potwierdzeniu rezerwacji

II rata: 3000 PLN do 7 dni po otrzymaniu informacji o potwierdzeniu grupy

wymagana kwota 700 USD (koszty miejscowe) płatna pilotowi po przylocie

Na minimum 30 dni przed wyjazdem otrzymasz mailem informacje niezbędne do przygotowania się do imprezy.

 

 Jeśli jesteś zainteresowany tą wyprawą i chciałbyś zarezerwować miejsce w wybranym terminie, lub poprostu zadać pytanie odnośnie tej wyprawy skorzystaj z formularza "zapytaj o wyprawę".
Wszelkie niezbędne informacje, jak również formularz "Zgłoszenia Uczestnictwa" znajdziesz w dziale Przed Wyjazdem.