Dziś:  26 - 2 - 2021
A A A

Wyprawa:
TAJLANDIA, MYANMAR, KAMBODŻA

Wszystkie Wyprawy|Azja

Termin:

05.11 - 21.11.2020

 

Czas: 17 Dni
Cena: 5 900 PLN + 500 USD
Koszty miejscowe: 500 USD
Kod: TW 08/13
--------------------UWAGA!! TEXT WYPRAWY PONIZEJ TEJ LINII--------------------------------------

Bangkok – Yangun – jezioro Inle – Bagan – Siem Reap (Angkor Wat)

 

Zapraszamy na wyprawę ukazującą niezwykłe bogactwo kultury i ciekawą historię trzech krajów zatopionych wśród tropikalnych wód i zielonej dżungli.
Świat się zmienia, w jego najdalsze zakątki wkracza cywilizacja, ale klimat i przyroda Południowo-Wschodniej Azji pozostają niezmienne, czarując i pobudzając wyobraźnię.
Podczas naszej wyprawy na każdym kroku spotykać będziemy klasztory, świątynie, posągi i stupy buddyjskie, a na ulicach - ubranych w żółte i pomarańczowe szaty mnichów. Poznamy najsłynniejsze zabytki stolicy Tajlandii, między innymi Świątynię Złotego Buddy, gdzie zamieniono w posąg pięć ton szczerego złota. W stolicy Myanmaru zobaczymy pagodę Shwedagon – liczącą ponoć 2500 lat najwyższą stupę świata (99 metrów) przechowującą włosy Buddy oraz niezliczoną ilość skarbów (szacuje się, że może się tam być nawet 9 ton złota). Z tropikalną przyrodą zetkniemy się żeglując po jeziorze Inle z pływającymi sztucznymi wyspami, na których żyją ludzie, charakterystycznymi łodziami wiosłowymi i wioskami rybackimi. Spotkamy kobiety o niewiarygodnie długich szyjach i tresowane klasztorne koty. Odwiedzimy starożytne miasto Bagan z jego 2229 świątyniami oraz Angkor – stolicę imperium khmerskiego, niegdyś tętniące życiem milionowe miasto, które zniknęło w dżungli na kilkaset lat. Odkryto je ponownie w 1861 roku i od tej chwili nie przestaje fascynować. Kompleks zabytków Angkor składa się z dużej liczby kamiennych budowli: pałaców, świątyń, pozostałości domów mieszkalnych, a wszystko to oplatają korzenie tropikalnych drzew i porasta zieleń, co przydaje ruinom miasta niezwykłej i magicznej atmosfery. Powędrujmy więc wśród pól ryżowych, malowniczych jezior i starożytnych stup. Posmakujmy tropików i przyjrzyjmy się pradawnym kulturom, poznajmy ludzi i ich zwyczaje.


1 WYLOT Z WARSZAWY
Spotkanie z grupą na lotnisku Okęcie w Warszawie, nocny przelot do Bangkoku.

2 BANGKOK (Tajlandia)
Przylot do Bangkoku, transfer do hotelu w centrum, zakwaterowanie w hotelu w dzielnicy Banglamphu, spacer wzdłuż rzeki Chao Phraya, zwiedzanie dzienicy przy Khao San. Nocleg.

3 BANGKOK
Przejazd do ambasady birmańskiej , załatwianie wiz, następnie zwiedzanie Bangkoku: świątynia Złotego Buddy, która kryje w sobie posąg bóstwa wykonany z litego 18-karatowego złota ważącego bez mała 5000 kg ( figura pochodzi z XIII wieku, a została odkryta dopiero w 1955 r. ), następnie wizyty w Wielkim Pałacu, Wat Phra Kaeo, Wat Po, Wat Mahathat, czas wolny. Nocleg.

4 BANGKOK - YANGUN (Myanmar)
Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko, przelot do Yangun (stolica Birmy), zakwaterowanie w hotelu. Po południu zwiedzanie miasta: świątynie buddyjskie, największa stupa świata Shwedagon, posągi buddyjskie, liczne złote pagody, angielska architektura kolonialna. Nocleg.

5 YANGUN - NYAUNGSHWE
Ranny przejazd mikrobusem nad jezioro Inle. Na trasie mijamy równiny z polami ryżowymi, góry pełne przepięknej tropikalnej roślinności, wioski pełne dzieci i kolorowo ubranych kobiet, oraz dwukołowych wozów ciągnionych przez woły, przejazd do Nyaungshwe nad jeziorem Inle, zakwaterowanie w hotelu, spacer nad jeziorem. Nocleg.

6 NYAUNGSHWE
Parogodzinna wycieczka łodzią po jeziorze Inle ( Wenecja Azji ), zwiedzanie miasta: targów na wodzie, licznych klasztorów Buddyjskich ( klasztor z tresowanymi kotami ), pagód, fabryk włókienniczych i produkcji zielonych cygar. W trakcie rejsu możliwość spotkania sławnych kobiet żyraf. Nocleg.

7 NYAUNGSHWE - BAGAN
Ranne wykwaterowanie z hotelu,przejazd do Bagan i zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie stup i światyń buddyjskich,podziwianie niesamowitego zachodu słońca z widokiem na setki stup buddyjskich. Nocleg w hoteu. 

8 BAGAN
Całodzienne zwiedzanie Starego Bagan ( możliwość wynajęcia rowerów ), objęte ochroną dziedzictwa kultury UNESCO. Bagan to jedyne miejsce na świecie, gdzie na 40 km2 zachowało się 2229 świątyń ( niegdyś 12 tys. ). Między XI a XIII wiekiem, kiedy Mongołowie zniszczyli na zawsze to miasto, mieszkało tu 200 tys. ludzi. Zwiedzamy najważniejsze pagody i stupy, z których każda jest niepowtarzalna. 

9 BAGAN- YANGUN
W godzinach rannych wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Yangun, ostatnie zakupy. Nocleg w hotelu. 

10 YANGUN- BANGKOK
Ranny przejazd busem na lotnisko, przelot do Bangkoku, przejazd do hotelu, zakwaterowanie w hotelu, czas wolny, wieczorem dla zainteresowanych fakultatywny wypad do dzielnicy rozpusty PAT PONG. Nocleg w hotelu.

11 BANGKOK
Całodzienna wycieczka fakultatywna: zwiedzanie mostu na rzece KWAI i muzeum wojskowe, przejazd pociągiem na trasie "smierci", wizyta u mnichów opiekujących się tygrysami. Koszt wycieczki od osoby ok 50USD. Nocleg w hotelu.

12 BANGKOK - SIEM REAP (Kambodża)
Całodzienny przejazd do Siem Reap, podczas podróży na granicy tajlandzko-kambodżańskiej odprawa paszportowo-wizowa. Przyjazd do Siem Reap, zakwaterowanie w hotelu, czas wolny. Nocleg w hotelu.


13/14/15 SIEM REAP
Zwiedzanie największej na świecie świątyni - Angkor Wat zbudowanej przez Surjawarmana II w XII w., najokazalszej świątyni-góry, której galerie otaczające trzy kondygnacje pokryte są płaskorzeźbami. Wśród nich znajduje się dwa tysiące apsar - tanecznic niebieskich. Zwiedzanie Angor Tom - miasta zbudowanego przez Dżajawarmana VII, otoczonego potężnymi murami, za którymi jest dziś las, a w nim liczne świątynie. Wszystkie bramy miasta zwieńczone są patrzącymi na cztery strony świata ogromnymi obliczami króla. Zwiedzanie świątyni Bayon, na której 54 wieżach umieszczono wizerunki władcy Dżajawarmana VII, Tarasu Słoni oraz Tarasu Trędowatego Króla. Za murami miasta zwiedzanie świątyni Ta Prohm, w której zostawiono galerie, kaplice i biblioteki oplecione korzeniami gigantycznych drzew z dżungli, która wyrosła tu przez ostatnie 400 lat następnie przejazd do świątyni Bantasarai. Zwiedzanie miasta Siem Reap, wielu, czas wony, ostatnie zakupy. Nocleg w hotelu. 

16 SIEM REAP - BANGKOK. Wylot do Polski.
W godzinach rannych wykwaterowanie z hotelu, przejazd autobusem do granicy kambodżańsko - tajskiej, przejazd do Bangkoku, popołudniowy wypoczynek na Kao San, nocny przejazd na lotnisko, przelot samolotem z Bangkoku do Warszawy.

17 LĄDOWANIE W WARSZAWIE


---------------- zapraszamy na wspólną wyprawę --------------

ZAGWARANTOWANE ŚWIADCZENIA:
Przelot na trasie Warszawa - Bangkok  - Yangun – Bangkok – Warszawa wraz z podatkami i opłatami lotniskowymi
Noclegi w pokojach dwuosobowych z łazienką w hotelach klasy turystycznej
Przejazdy prywatnymi środkami transportu (mikrobus, jeepy, taxi)
Opieka licencjonowanego polskiego pilota
Wizy do Tajlandii (3x), Myanmaru i Kambodży
Ubezpieczenie turystyczne

KOSZTY DODATKOWE:
Wyżywienie: około 7-10 USD dziennie
Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów około 80 USD
Wycieczki fakultatywne
Wydatki natury osobistej
DOPŁATA DO POKOJU JEDNOOSOBOWEGO 90 USD


warunki płatności:
I rata: 1500 PLN płatna przy zapisie
II rata: 4400 PLN do 7 dni po otrzymaniu informacji o potwierdzeniu grupy
III rata: 500 USD na 4 tygodni przed wylotem
pozostala wymagana kwota USD (500 USD) płatna pilotowi po przylocie do Bangkoku

 

dodatkowe wymagania
Wizy: Wiza Myanmar w Ambasadzie Myanmar w Berlinie, pozostałe wizy na miejscu. 
Obowiązkowe szczepienia: NIE

Na minimum 30 dni przed wyjazdem otrzymasz mailem informacje niezbędne do przygotowania się do imprezy.

Jeśli jesteś zainteresowany tą wyprawą i chciałbyś zarezerwować miejsce w wybranym terminie, lub poprostu zadać pytanie odnośnie tej wyprawy skorzystaj z formularza "zapytaj o wyprawę".
Wszelkie niezbędne informacje, jak również formularz "Zgłoszenia Uczestnictwa" znajdziesz w dziale Przed Wyjazdem.