Dziś:  30 - 11 - 2022
A A A

Wyprawa:
SRI LANKA styczeń 2023

Wszystkie Wyprawy|Azja

Termin:

04.01 -31.01.2023

lub

04.01 - 18.01.2023

Czas: 28 Dni   lub  15 Dni
Cena:

4 600 PLN

lub

4600 PLN

Koszty miejscowe:

700 USD

lub

600 USD

Kod:
TW 06/04
--------------------UWAGA!! TEXT WYPRAWY PONIZEJ TEJ LINII--------------------------------------

 

WYPRAWA SRI LANKA – STYCZEŃ 2023

Termin

Kod

Cena

Koszty miejscowe

Dopłata do jedynki

04.01 – 31.01.2023

04 – 18.01.2023

TW 09-2023

4 600 PLN

700 USD

600 USD

300USD

150USD

Colombo - Negamboo - Anuradhapura - Minhatale - Ritigale - Dambula - Sigiriya - Kandy - Nuwaraeliya - Unawatuna - Galle - Negamboo - Colombo

Tym razem proponujemy wyprawę na Sri Lanke, gdzie panuje klimat zwrotnikowy i równikowy, ludzie są ciemnoskórzy, zieleń wybujała, a kuchnia pikantna. Wylądujemy w Colombo stolicy Sri Lanki . Tu rozpocznie się przygoda, łącząca zwiedzanie wspaniałych świątyń, jaskiń, stup i wypoczynek nad oceanem Indyjskim. Na Sri Lance poznamy krainę herbaty, kokosów i diamentów. I tu czeka nas spora porcja zwiedzania – zabytki hinduistyczne i buddyjskie, jako że kraj ten zamieszkują wyznawcy obu tych religii. Spotkamy czarnoskórych Tamilów-hinduistów i jasnoskórych Syngalezów, w większości wyznawców buddyzmu. Zwiedzimy starożytne stolice – Anuradhapurę i Sigiriya. Wśród licznych czekających nas atrakcji znajdą się również: ogród botaniczny w Kandy czy świątynia przechowująca ząb Buddy. Zmęczeni, lecz nie znużeni, przed powrotem do domu oddamy się plażowaniu, tym razem w Unawatuna. Wrócimy do domu zrelaksowani, opaleni i pełni niezapomnianych wrażeń.

DLA OSOB ZAINTERESOWANYCH TYLKO WYPOCZYNKIEM - LECIMY Z POLSKI NA SRL LANKE, WYPOCZYNEK W NEGOMBO, NASTEPNIE PRZEJAZD DO UNAWATUNY , WYPOCZYNEK W UNAWATUNIE , ZAKWATEROWANIE W BUNGALOWACH, PLAŻOWANIE, ZWIEDZANIE POLÓDNIA SRI LANKI, ZABAWA. POWROT DO NEGOMBO. PRZELOT DO POLSKI ( MOŻLIWOŚĆ SKRÓCENIA POBYTU )

WYLOT Z POLSKI NA SRI LANKE - COLOMBO

1 dzień: Wylot z Warszawy. Spotkanie z pilotem na lotnisku w hali wylotów. Przelot do Colombo.

COLOMBO – NEGOMBO

2 dzień: Przylot do Colombo, przejazd do pensjonatu w Negamboo, czas wolny, plażowanie. Zwiedzanie Negombo: światynie buddyjskie, hinduskie, port rybacki i bazar rybny. Nocleg w hotelu.

NEGAMBOO – MIHINTALE – ANURADHAPURA

3 dzień: Przejazd do Anuradhapury, najstarszej stolicy kraju. Przyjazd do pensjonatu, zakwaterowanie, popołudniu zwiedzanie starożytnego miasta Mihintale. Nocleg w pensjonacie.

ANURADHAPURA - MIHINTALE

4 dzień: Zwiedzanie Anuradhapury: Kompleks najstarszych ruin starożytnego miasta z VI wieku p.n.e, buddyjskie stupy: Ruvanvelisaya, Thuparama i Jetevanarama. Rośnie tu też drzewo figowe, spokrewnione z drzewem, pod którym Budda dostąpił oświecenia (świątynia Sri Maha Bodhi). Zwiedzanie ruin świątyń buddyjskich. Nocleg w pensjonacie.

MIHINTALE – RITIGALE – HABARANA

5 dzień: Ranny przejazd do Ritigale, zwiedzanie ruin jednego z najstarszych starożytnych kompleksów szpitalnych, porośniętych tropikalną roślinnością lasu deszczowego. Po zwiedzaniu przejazd do pensjonatu. Nocleg.

HABARANA – DAMBULA – SIGIRIYA

6 dzień: Rano przejazd na zwiedzanie wspaniale zachowanych fresków buddyjskich w jaskiniach w Damuli, popołudniu przejazd do Sigiriya, niesamowita wspinaczka do skalnej fortecy i zwiedzanie następnej stolicy Sri Lanki. Po zwiedzaniu powrót do Habarany. Nocleg w pensjonacie.

HABARANA – KANDY

7 dzień: Rano przejazd do Kandy, zakwaterowanie w pensjonacie, zwiedzanie starego miasta. Nocleg w pensjonacie.

KANDY

8/9 dzień: Zwiedzanie Kandy: ogród botaniczny „Peradeniya”, świątynia Dalada Maligawa przechowująca świętą relikwię – ząb historycznego Buddy. Wieczorem spacer dookoła jeziora. Nocleg w pensjonacie.

( .Możliwość zorganizowania wycieczki fakultatywnej do sierocińca dla słoni w Pinnawela oraz uczestnictwo w spektaklu „ tańce regionalne i chodzenie po ogniu” )

KANDY – ELIYA

10/11 dzień: Ranny przejazd do Nuwara Eliya, wspaniała trasa przyrodnicza , wspaniale zachowany las deszczowy, niepowtarzalne widoki gór, wodospadów i tarasów herbacianych. Przyjazd do pensjonatu, wypoczynek. Nocleg w pensjonacie.

ELIYA – UNAWATUNA

12 dzień: W godzinach południowych przejazd do Unawatuna. Zakwaterowanie w pensjonacie. Wieczorny spacer po plaży, kąpiel i super zabawa. Nocleg w pensjonacie.

UNAWATUNA

13/14/15/16/17/18/19/20/21/22/23/24/25/26 dzień: Czas na wypoczynek, plażowanie, opalanie i degustowanie owoców morza. W trakcie pobytu zwiedzanie portugalskiej osady i fortyfikacji w miejscowości Galle oraz oglądanie stojących rybaków na palach w pobliżu miejscowości Weligama.

Nocleg w pensjonacie.

( możliwość uczestnictwa w wycieczkach fakultatywnych : rejs i połów ryb, zwiedzanie parków narodowych, masaże, nauka gotowania, itd. )

WERSJA 15 DNIOWA (13 dzień : plażowanie nocleg w bungalowach. 14 dzień : plażowanie, w godzinach wieczornych wykwaterowanie, przejazd busem do Colombo na lotnisko. Wylot samolotem z colombo do Polski.

15 dzień : Przylot do Polski , zakończenie wyprawy.)

UNAWATUNA – COLOMBO -- NEGAMBOO

27 dzień: W godzinach południowych przejazd od Negamboo, po drodze zwiedzanie Colombo: światynie buddyjskie, hinduskie, posągi, centrum miasta, plaża miejska ostatnie zakupy. Zakwaterowanie w pansjonacie w Negombo, czas wolny. Nocleg w pensjonacie.

NEGAMBOO – COLOMBO – POLSKA ( 31.01.2020 )

28 dzień: Nad ranem wykwaterowanie z pensjonatu, przejazd na lotnisko i przelot do Warszawy.

Przylot do Warszawy, zakończenie wyprawy.

--------------- zapraszamy na wspólną wyprawę ---------------

ZAGWARANTOWANE ŚWIADCZENIA:

Przelot na trasie Warszawa - Colombo - Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi

Noclegi w pokojach dwuosobowych z łazienką w pensjonatach klasy turystycznej

Przejazdy lokalnymi środkami transportu

Przejazdy prywatnym mikrobusem

Opieka licencjonowanego polskiego pilota i przewodnika z Sri Lanki

Wiza Sri Lanka

Ubezpieczenie turystyczne: koszty leczenia 30 000 EUR, następstwa nieszczęśliwych wypadków 4 000 EUR, ubezpiecznie na leczenie covid, bagaż podróżny 400 EUR

KOSZTY DODATKOWE:

Wyżywienie (około 15 USD dziennie), bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (około 90 USD), wycieczki fakultatywne, wydatki natury osobistej

Warunki płatności:

Zapłata całości 4600 PLN przy zapisie po potwierdzeniu rezerwacji do końca listopada

Wymagana kwota USD (koszty miejscowe 700usd lub 600usd) płatna pilotowi po przylocie do Colombo.

Dodatkowe wymagania:

Wiza: TAK. Sri Lanka. Paszport powinien być ważny rok od daty złożenia wniosku. Procedury wizowe trwają minimum 10 dni. Wymagane 2 zdjęcia paszportowe kolorowe

Obowiązkowe szczepienia: szczepienie aktualne na Covid 19 i test PCR ( ważny do 72godzin do przylotu na Sri lanke ).

(proszę pamiętać o możliwości zmiany wymaganych testów w trakcie wyprawy)

Jeśli jesteś zainteresowany tą wyprawą i chciałbyś zarezerwować miejsce w wybranym terminie, lub poprostu zadać pytanie odnośnie tej wyprawy skorzystaj z formularza "zapytaj o wyprawę".
Wszelkie niezbędne informacje, jak również formularz "Zgłoszenia Uczestnictwa" znajdziesz w dziale Przed Wyjazdem.